Pracovní nabídkyFreelanceřiFirmyCeník#Neřešíme

Kontakt

Výběrové řízení bylo uzavřeno

REFRESHER Media

Redaktor pre technologický a auto-moto obsah

MěstoBratislava

FormaFull-time

Plat1000 — 2500 €

ÚroveňMid ⭐️⭐️

Přidáno17.03.2021

Náplň práce

Nový hardvér, smartfóny, herné konzoly, umelá inteligencia, najnovší vývoj vo svete technológií, no aj prehľad v autách a automobilových novinkách – to je to, čo od teba budeme chcieť. Vývoj obsahu a týchto sekcií bude záležať aj na tebe.

Okrem toho sa potešíme, keď budeš mať blízko aj k iným témam. Ako výhodu by sme určite vnímali, ak by si vedel technológie kombinovať s najnovším dianím na gastroscéne, s mainstreamovou hudbou alebo so startupmi a s „young bussinessom“. Nie je to však podmienka.

Musíš vedieť identifikovať trendy. Lákavé produkty, inšpiratívne inovácie a obdivuhodné eventy. Dokážeš rozoznať správu, ktorá sa zajtra zjaví na titulkách novín, od správy, ktorú všetci zahodia do koša. Budeš písať zaujímavé články o technologických trendoch, no aj tvoriť vlastné projekty na základe svojich nápadov. Ak si vieš sám dohodnúť testovanie najnovšieho iPhonu, je to len výhoda.

Vyhľadávanie tém z technologického alebo iného sektora, recenzie rôznych produktov, testovanie áut. Závisí od toho, čo ti je blízke.

Čomu všetkému sa môžeš venovať? Smartfónom, aplikáciám, autám, počítačom a hrám, vede. Nemusíš mať prehľad o každej vyššie menovanej kategórii. No čím viac z nich ťa zaujíma, o to lepšie. Formu necháme na teba – môže to byť rozhovor alebo aj analytický článok.

Spravodajstvo. Popri veľkých témach budeš mávať aj denné služby, počas ktorých budeš písať o všetkom, čo sa udeje doma a vo svete.

Požadavky

Nepíšeš články pre seba, ale pre časť z 2 000 000 ľudí, ktorí chodia k nám na web a otvoria si článok. Pri tvorbe článku musíš myslieť na to, aby bol zrozumiteľný pre všetkých.

Gramatika – v ideálnom svete bezchybná. Články po tebe prejde korektor, ktorý ti môže doplniť nejakú čiarku alebo dĺžeň. Najlepšie by však, samozrejme, bolo, ak by sme od teba dostávali bezchybné články.

Štylistika – rovnako dôležitá ako gramatika. To, ako postavíš celý článok, má vplyv na to, či si ho čitateľ bude chcieť zaplatiť.

Angličtina. Jasné, nemusíš zvládať zložité prezentácie v cudzom jazyku, no vedieť na vysokej úrovni interpretovať anglický text či audioobsah je naozaj nutné.

Estetické cítenie & cit pre „šťavu“ – schopnosť vybrať správny náhľadový obrázok a zo 4000-slovného článku vybrať jednu myšlienku alebo vetu do nadpisu, ktorá bude reprezentovať článok čo najpresnejšie, najvernejšie zaujme a „predá“ článok čitateľom. Môžeš napísať najlepší článok na svete, ale keď ho nedokážeš „predať“ cez náhľadový obrázok a nadpis, nikto naň neklikne.

Pošli nám:
ŽIVOTOPIS. Ak ho nemáš pripravený, môžeš preskočiť, tento bod nie je nutný.
BIO. V pár vetách sa opíš a povedz nám, aký si človek a čo ťa charakterizuje.
Skúsenosti. Aké máš a ako ťa kvalifikujú? Čo si celý život robil?
Prečo ty a prečo u nás. Prečo si myslíš, že si pre nás ten pravý kandidát?
Ukážky. Pošli nám práce, o ktorých si myslíš, že by nás mali presvedčiť, a doplň info prečo.

Nabízíme

Ak práve nie je pandémia, tak pracujeme v uvoľnenej atmosfére a krásnom office
v Bratislave.

Výhody, ktoré sa spájajú s prácou v lifestyle médiu. Lístky do kina, na koncerty, festivaly, darčeky od klientov, zľava na tréningy s osobným trénerom.

Články z magazínu

Zobrazit všechny