Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenník#Neriešime

Kontakt

Výberové konanie bolo uzatvorené

Blueweb

PHP Backend vývojár/ka v e-commerce

MestoŽilina, Remote

FormaFull-time

Plat1800 — 2500 €

TypTPP / Faktúra

Úroveň

Aktualizované19.04.2023

🔵 Blueweb - tím e-commerce tvorcov zo Žiliny. Špecializujeme sa na tvorbu online projektov prevažne pre slovenské značky, ale s globálnym dosahom. Medzi našich klientov patria spoločnosti ako GATE, ZAJO, Solidway, Unilabs, Namaximum.sk, Pneusvet.sk a Klenoty Aurum. Spolupráca s klientmi je založená na dlhodobých vzťahoch a dôvere.
Okrem vývoja sa venujeme aj návrhu nových eshopov a optimalizácii existujúcich projektov. Tiež sa nebojíme vyvíjať aj interné alebo iné e-commerce aplikácie.
Sme spoľahlivý partner v oblasti e-commerce, ktorý vám pomôže dosiahnuť vaše obchodné ciele. 🔵

Náplň práce

O pozícií
Hľadáme backend vývojára/vývojárku, ktorý ovláda PHP, MySQL a niektorý z MVC/MVP frameworkov. Ak ešte neovládaš, naučíme ťa aj mnoho ďalších technológií - napr. Redis, Elasticsearch, RabbitMQ či Docker, ktoré pri práci bežne používame.

Budeš pracovať na konkrétnych projektoch našich dlhodobých klientov ako je GATE, Klenoty Aurum, Namaximum či Pneusvet (a mnoho ďalších) a okrem klientskej práce budeš prispievať k rozvoju nášho popredného e-commerce systému Venalio. Zároveň na svojej pozícii budeš mať možnosť tvoriť úplne nové projekty, v ktorých si prejdeš celým procesom návrhu e-shopu, od výskumu, realizáciu až po spustenie, správu a ďalší vývoj.

Súčasťou tejto pozície sú tiež pravidelné tímové porady celého backend tímu, na ktorých diskutujeme o novinkách, zdieľame svoje know how či riešime prekážky. Takto vieme posúvať backend efektívne stále vpred.

Ako správny "backenďák" by si mal

  • písať kvalitný a udržateľný OOP kód + dodržiavať DRY princíp
  • vedieť navrhovať nové riešenia nielen pre klientov, ale aj pre naše procesy
  • učiť sa rýchlo, inovovať, skúšať nové veci, mať drive a chuť napredovať
  • samozrejme myslieť analyticky

Čo by si mal vedieť

  • PHP programovací jazyk (aktuálne pracujeme s PHP 7.4, čoskoro prejdeme na PHP 8.1 a 8.2)
  • niektorý MVC/MVP framework, my používame Nette
  • základy HTML a CSS (ak poznáš aj TailwindCSS si náš človek)
  • MySQL, príp. prácu s databázami (používame MariaDB 10)
  • niektorý z VCS, ideálne Git
    Výhodou môže byť:
    ✅ Rest API,
    ✅ JavaScript,
    ✅ Elasticsearch + Kibana,
    ✅ Redis,
    ✅ RabbitMQ,
    ✅ ovládanie UNIX príkazov (práca v Termináli).
                                                                                                                                                          Žiadny z týchto nástrojov však nemusíš ovládať. Všetky ti radi ukážeme a vysvetlíme.

Ako pracujeme:

  • kód píšeme v PhpStorm a balíky inštalujeme cez Composer
  • lokálny vývoj robíme vo vlastných Docker kontajneroch naštartovaných na one-click
  • verzujeme v Gite a kód máme uložený na GitLab-e
  • používame feature branch workflow
  • testujeme pomocou Codeception a PHPUnit
  • pred nasadením kódu si navzájom robíme code reviews v merge requestoch
  • aplikácie za nás nasadzuje automatizované CI/CD v GitLab-e
  • stav aplikácií nám monitoruje NewRelic
  • na našich serveroch máme 500 CPU jadier a 1960 GiB RAM
  • používame Notion na poznámky, wiki a plánovanie väčších projektov
  • na dennú komunikáciu s tímom používame Slack
  • máme vlastný interný systém Orchestra, kde komunikujeme s klientami
  • plánujeme prácu, riešime tasky atď
    Žiadny strach!
    Vždy budeš mať po ruke niekoho, na koho sa môžeš obrátiť, keď si nebudeš istý. Sme tu na to, aby sme ti pomohli.

Požiadavky

Ako si ťa predstavujeme:

  • zodpovedný, organizovaný, cieľavedomý
  • komunikatívny, resp. vieš dobre komunikovať svoje myšlienky
  • otvorený a priateľský
  • vieš prijať iný názor, kritiku a nie si prehnane tvrdohlavý
  • máš skutočne rád svoju prácu, nechodíš si to tu len odklepkať, ale tvoríš spoločne s tímom reálnu hodnotu pre klientov
  • vieš povedať svoj názor, nie sme neomylní a chceme vedieť, keď sa ti niečo nepáči
  • si empatický, vieš sa vcítiť do kože používateľov (aj kolegov)

Ponúkame

Čo získaš?

  • vlastný stroj (Macbook) a budget na hardvér (monitor, sluchadlá...)
  • priestor na presadzovanie svojich nápadov - u nás môžeš byť reálne súčasťou zmien a vylepšení
  • stabilnú pozíciu s možnosťou rastu
  • rozlet - po čase si sám môžeš vybrať, čo ťa viac baví, k čomu inklinuješ
  • veľký priestor na učenie sa
  • dobrý kolektív – snažíme sa, aby to tu fungovalo v dobrej a otvorenej atmosfére
  • kamošov, nie len kolegov
  • možnosť HO - viac menej kedykoľvek potrebuješ, ale sme radi, keď sa vidíme a pokecáme zoči-voči
  • spoločné obedy
  • pravidelné teambuildingy
  • pekný modrý office a chillovňu s vynikajúcou kávou z pákového kávovaru
  • prakticky neobmedzené možnosti na vzdelávanie:
  • môžeš si vypýtať kurz, knihu, školenie – skrátka čokoľvek, čo si myslíš, že ťa može profesne/ľudsky posunúť
  • Gallup CliftonStrengths
  • samozrejme interné zdieľanie vedomostí

S kým budeš pracovať?

  • aktívne budeš komunikovať priamo s našimi klientmi
  • takisto budeš spolupracovať s frontend tímom pri skĺbení backendu a frontendu na projektoch
  • konzultovať budeš s ostatnými členmi tímu (projekťáci, vývojári, UX, dizajnéri), ale aj s externými dodávateľmi (správcami serverov, inými firmami, špecialistami)
  • do kontaktu prídeš určite aj s markeťákmi či obchodom

Články z magazínu

Zobraziť všetky

Navrch stránky To top