Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenník#Neriešime

Kontakt

Výberové konanie bolo uzatvorené

Lighting Beetle

Team & Project Lead

MestoBratislava

FormaFull-time

Platod 1810 €

TypTPP / Faktúra

Úroveň

Aktualizované17.01.2023

Sme najväčšie slovenské UX štúdio – 80 talentovaných ľudí 👫 (40 žien a 40 mužov). Naším poslaním je robiť dizajn, ktorý je orientovaný na zákazníka. Snažíme sa zlepšovať životy a odbúravať zbytočné komplikácie. Sústredíme sa na projekty, ktoré majú veľký spoločenský dopad. Od zdravotníctva, telekomunikácií, automotive, bankovníctva a poisťovníctva cez zlepšovanie štátnej správy až po nastavovanie UX procesov v Európskom patentovom úrade. Naše návrhy nevychádzajú z nepodložených názorov dizajnérov, ale výhradne z racionálnych argumentov a dát získaných poctivým používateľským výskumom. To ale neznamená, že nám nezáleží na kreativite a peknom vizuáli. Pracujeme bullshit-free, a preto ľudí práca v našom tíme baví a napĺňa.

Náplň práce

Hľadáme človeka, ktorý sa našiel v koordinácii tímu, záleží mu na raste jednotlivcov a zároveň ho baví práca s klientmi. Malo by byť pre teba prirodzené viesť prácu na projektoch, napríklad aj cez kladenie otázky „Prečo to potrebujeme urobiť?“, aby si získal kontext a vedel lepšie zladiť biznisové, používateľské a technologické potreby. Budeš pracovať v multidisciplinárnom tíme a budeš mať dosah na všetky fázy dizajnového procesu - od identifikovania problému/príležitosti až po implementáciu jeho riešenia.

Stručne si to môžeš predstaviť takto:

  • budeš zodpovedať za členov tímu, ich spokojnosť, úspechy aj neúspechy,
  • dohliadať na plnenie tímových cieľov,
  • zodpovedať za tímové metriky, projektové ciele a výstupy,
  • onboardovať nových členov tímu a manažovať s mentormi ich rast,
  • budeš dizajnovať a štandardizovať projektové prístupy, tvoriť projektové plány a plánovať kapacity so svojím tímom (dual-track agile) ako aj s daľšími team leadrami, obchodom a marketingom,
  • facilitovať projektové rituály, workshopy a iné aktivity (niekedy aj mimo mesta alebo v zahraničí),
  • priebežne monitorovať pridelené projekty, súvisiace úlohy a dolaďovať prípadné nezrovnalostí a výzvy,
  • robiť dôležité rozhodnutia na projekte a pomáhať tímu hľadať spoločné riešenia,
  • manažovať vzťah s klientom, prezentovať výstupy a hľadať príležitosti na spoločný rast,
  • spolupracovať s antropológmi, idea makermi, copywritermi, interakčnými aj vizuálnymi dizajnérmi, front-end aj back-end developermi a aj s top manažmentom,
  • budeš sa podieľať na kľúčových UX aktivitách,
  • a zlepšovať seba aj LB*.

Požiadavky

  • Dokážeš pochopiť komplikované a navonok nesúvisiace detaily, dokážeš ich odkomunikovať tak, aby pôsobili jasne a jednoducho,
  • vieš jasne artikulovať úlohy a ciele,
  • máš skúsenosti s vedením väčších tímov a delegovaním práce,
  • vieš spolupracovať v tímovom prostredí, podporovať a inšpirovať ostatných prostredníctvom vzájomnej vízie a spoločného plánovania,
  • máš skúseností s manažovaním komplikovaných projektov, s robením dôležitých rozhodnutí a vieš s istotou zvládať náročné situácie, ktoré môžu nastať,
  • vieš konverzovať plynule po anglicky (máme zahraničných kolegov aj klientov),
  • si zodpovedná, organizovaná osobnosť, máš dobrý time management a vieš priorizovať svoje úlohy,
  • vieš prijímať spätnú väzbu od kolegov, klientov a používateľov, si ochotný povýšiť potreby používateľov nad vlastné ego,
  • demonštruješ záujem v oblasti produktového manažmentu, UX a softskilloch,
  • vieš konzultovať riešenia s inými rolami v tíme (napr. UX/UI dizajnéri, developeri),
  • máš skúsenosti s prezentáciou a obhajobou svojich riešení pred klientom a rozumieš hodnote dizajnu v biznisovom kontexte,
  • máš skúsenosti so softvérmi na riadenie projektového manažmentu (napr. Asana, Jira),
  • vieš pracovať s nástrojmi ako napr. FigJam/Miro, Google analytics, Metabase, atď.,
  • máš prehľad v agilných metodikách a produktovom manažmente ako takom,
  • rozumieš ako fungujú najdôležitejšie plánovacie rituály a procesy (napr. SCRUM alebo SAFe).

Výhodou:

  • máš certifikát PM, PO alebo SCRUM master,
  • máš skúsenosti s prácou s dátami.

✅ Ak máš záujem, tak nám pošli CV a motivačný list, ktorý bude obsahovať:

  • spísané relevantné skúsenosti s prácou, na ktorú si hrdý/hrdá – ideálne aj s odkazmi, prípadne priloženými súbormi, ktoré tieto skúsenosti dokumentujú,
  • tvoje skúsenosti s moderovaním workshopov a riadením tímov,
  • ďalšie skúsenosti a znalosti, ktoré sú relevantné pre prácu v našom tíme,
  • tvoje skúsenosti s priorizáciou, dátami, PM nástrojmi a nástrojmi ako FigJam alebo Miro.

Mimochodom, tykáme si :)

Ponúkame

V LB* sa riadime kolektívnym zdravým rozumom. Hovoríme o sebe, že benefity nemáme, lebo ich nepotrebujeme. Tieto veci sú pre nás súčasťou našej DNA:

  • preplatenej dovolenky dostaneš toľko, koľko budeš chcieť, PN-ky koľko budeš potrebovať. Schvália ti ju kolegovia, nie šéf, a nemusíš ju nikomu dokladovať
  • vieme ti zabezpečiť všetko, čo k práci potrebuješ, ak to nerozbiješ – telefóny, počítače, iPady atď.,
  • zisk firmy si každý štvrťrok (nie štvrtok) rozdelíme a naozaj si to všimneš,
  • pánom alebo paňou svojho času si je každý sám,
  • o veciach sa bavíme otvorene, rovnako ako teraz tu. No b*llshit,
  • veľký priestor na rozvoj v tom, čo chceš robiť. Dáme ti na to čas aj peniaze,
  • párty a teambuildingy? Máme vlastný stroboskop a parostroj...,
  • na firemné pomery nadštandardná káva a štandardný čaj,
  • sme Greta-friendly, robíme si swapové eventy, používame minimum papiera... A aj ten je recyklovaný,
  • pracujeme z domu aj z officeu. Podľa nálady aj podľa potreby.

Články z magazínu

Zobraziť všetky