Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenník#Neriešime

CONTINENTAL FILM, s.r.o.

1 aktuálna ponuka

Web

Instagram

Facebook

Sídlo: Bratislava, Slovenská republika

O firme

O SPOLOČNOSTI

Continental film je distribučná spoločnosť so širokým portfóliom rôznorodých filmových titulov. Do slovenských kín prináša hollywoodske trháky, výrazné európske snímky, ale každoročne aj množstvo domácich titulov, ktoré sa u publika tešia výraznej obľube.

Ako výhradný distribútor štúdia Warner Bros. na Slovensku distribuuje napríklad filmy zo sveta Harryho Pottera, Pána Prsteňov či hororového „Conjuring“ univerza, u nás známeho pod názvom V zajatí démonov. Mimoriadne obľúbenou súčasťou ponuky sú filmové adaptácie komiksov vydavateľstva DC Comics, venované superhrdinom ako Superman, Batman či Wonder Woman, vrátane nedávnych snímok ako The Batman alebo Joker. Z produkcie štúdia Warner Bros. pochádza tiež komédia Barbie, ktorá je najnavštevovanejším filmom slovenských kín v roku 2022.

V distribúcii slovenských a českých filmov patrí Continental film medzi najúspešnejších distribútorov a jeho portfólio je naozaj široké. Nájdete v ňom divácky najobľúbenejšie slovenské filmy posledných rokov, medzi ktoré patria snímky Čiara, Všetko alebo nič či Šťastný nový rok. Nechýbajú však ani angažované drámy ako Amnestie, Správa či Slúžka. Portfólio dopĺňajú dokumentárne filmy, často venované významným osobnostiam kultúry či športu, medzi ktoré patria Attila Végh, Martin Škrtel, ale aj Peter Dvorský či Dežo Hoffmann.

HISTÓRIA SPOLOČNOSTI

Spoločnosť Continental film, s. r. o. bola založená v roku 1997 ako nástupca spoločnosti Gemini film. Počas nasledujúcich rokov rozšírila svoje distribučné aktivity o prevádzkovanie kín, najskôr jednosálových, neskôr multikín. V roku 2006 vznikla ako výsledok tohto smerovania spoločnosť CINEMAX, a. s., ktorá je v súčasnosti najväčšou sieťou multikín na Slovensku a prevádzkuje 14 prevádzok v 12 mestách naprieč krajinou. Continental film naďalej pokračuje ako distribútor so zameraním na kinodistribúciu a vo svojej oblasti patrí medzi najúspešnejšie spoločnosti na slovenskom trhu.

Pracovné ponuky

Články z magazínu

Zobraziť všetky