Pracovní nabídkyFreelanceřiFirmyCeník#Neřešíme

Kontakt

Nová

Aston ITM

Backend Engineer (Python)

MěstoBratislava

FormaFull-time

Platod 2700 €

TypTPP / Faktura

Přidáno15.10.2024

Táto pozícia sa zameriava na vývoj škálovateľných backendových systémov na spracovanie údajov z letísk a letov, pričom využíva technológie pre veľké dáta, ako je Apache Spark. Budeš spolupracovať s dátovými vedcami a inžiniermi na vývoji robustnej backendovej architektúry pre spracovanie veľkého objemu dát v oblasti letectva. Ako súčasť nášho inovatívneho inžinierskeho tímu budeš pracovať v rámci Agile procesov, ktoré zahŕňajú dvojtýždňové sprinty, retrospektívy, úpravu backlogu a plánovanie.

Tu si o nás pozri viac: https://www.aston.eu/solve-problem-with-ai-ml/

O nás, našich projektoch a firemnej kultúre sa dozvieš aj z podcastu Aston Talks.

Náplň práce

  • Vývoj, optimalizácia a údržba backendových služieb na spracovanie a analýzu veľkých dátových súborov pomocou Apache Spark.
  • Implementácia dátových tokov, ktoré integrujú Kafka, Azure Blob Storage, SQL a Spark na spracovanie dát v reálnom čase aj dávkovom spracovaní.
  • Nastavenie nasadzovacích prostredí pomocou Kubernetes pre efektívne a škálovateľné nasadenie mikroslužieb.
  • Spolupráca s dátovými vedcami na zabezpečenie bezproblémovej integrácie dátových výstupov do aplikácií.
  • Vývoj a správa CI/CD tokov pomocou Gitu pre kontinuálne nasadenie a integráciu.
  • Zabezpečenie integrity dát a efektívneho prenosu dát medzi systémami a databázami.
  • Spolupráca s architektmi riešení na návrhu a výstavbe škálovateľných backendových infraštruktúr.
  • Práca s Dockerom na kontajnerizáciu aplikácií pre konzistentné a spoľahlivé nasadenie.

Požadavky

Čo od teba očakávame:

  • Ovládanie Apache Spark pre analýzu a spracovanie veľkých dát.
  • Pokročilá znalosť Pythonu a SQL databáz pre manipuláciu, analýzu a modelovanie dát.
  • Pochopenie Azure Blob Storage alebo podobných cloudových úložných služieb.
  • Skúsenosti s vizualizáciou dát pomocou nástrojov ako Grafana.
  • Schopnosť rýchlo získať znalosti v leteckom priemysle a pracovať s leteckými a letovými dátami.
  • Skúsenosti s testovaním a validáciou modelov pre presnosť a výkonnosť dát.
  • Anglický jazyk - B2

Potešia nás tvoje skúsenosti:

  • Znalosť Apache Sedona pre spracovanie geopriestorových dát.
  • Skúsenosti s Grafanou alebo inými vizualizačnými nástrojmi na zobrazenie metrík backendových dát.
  • Znalosť Jenkins a Apache Nifi pre automatizáciu a data flow management.
  • Predchádzajúce skúsenosti v leteckom priemysle a práca s dátovými súbormi súvisiacimi s letectvom.
  • Porozumenie Agile metodológie a skúsenosti s prácou v rýchlom a iteratívnom prostredí.
  • Schopnosť kombinovať technické znalosti s obchodným porozumením.
  • Silné schopnosti riešiť problémy s dôrazom na detaily a škálovateľnosť.
  • Schopnosť tímovej práce a prispôsobenie sa rôznemu pracovnému tempu.
  • Vysokoškolský I. alebo II. stupeň v odbore informatika, inžinierstvo alebo príbuznej oblasti.

Nabízíme

  • slobodná firma, ktorá funguje ako komunita
  • pravidelné firemné raňajky, kde si otvorene zdielame všetky informácie
  • pípa s pivkom z kvalitných remeselných pivovarov a pákový kávovar
  • podpora interných StartUp-ov a inovátorov
  • hackatony a prototypovanie inhouse
  • angličtina pre tých, čo ju ocenia a chcú sa zlepšiť
  • interné workshopy, prístupy ku kurzom a podpora kvalitných rozvojových aktivít
  • teambuildingy
  • možnosť pracovať z domu aj z kancelárie
  • príspevok do 3.piliera
  • referral bonus
  • gallup konzultácie
  • v Astone nám záleží aj na duševnom zdraví našich zamestnancov, preto je tu možnosť využívať online terapie.

O firmě

Sme softvérová spoločnosť. V oblasti informačných technológií pôsobíme už od roku 1996. Zaoberáme sa vývojom korporátnych webových portálov, intranetov, mobilných riešení, mobilných aplikácií.
Kladieme dôraz na inovatívnosť a na hľadanie takých riešení, ktoré znamenajú rast obratu, zvyšovanie produktivity, znižovanie nákladov a dávajú tak náskok našim zákazníkom voči konkurencii.

Články z magazínu

Zobrazit všechny