Pracovní nabídkyFreelanceřiFirmyCeník#Neřešíme

Kontakt

Výběrové řízení bylo uzavřeno

Manageria o.z.

Marketing Manager programu Teach for Slovakia

MěstoBratislava

FormaFreelance

Plat1500 — 2000 €

ÚroveňSenior ⭐️⭐️⭐️

Přidáno29.06.2021

Náplň práce

Teach for Slovakia je súčasťou medzinárodne overeného programu Teach for All, ktorý aktuálne pôsobí v 60 krajinách sveta. Cieľom programu je identifikovať, ale aj implementovať inovatívne zlepšenia na úrovni škôl i celého systému vzdelávania, s dôrazom na problém inklúzie vo vzdelávaní detí zo znevýhodnených komunít. Na Slovensku pôsobí pod názvom Teach for Slovakia od roku 2014, aktuálne pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Výsledky programu zo zahraničia ukazujú, že kriticky veľká skupina mimoriadne schopných ľudí, ktorí
majú osobnú skúsenosť z terénu a potom pôsobia dlhodobo v rôznych častiach systému školstva, dokáže byť kľúčovým katalyzátorom zmien. Našou ambíciou na Slovensku je vytvoriť komunitu 500 až tisíc takýchto ľudí. Aktuálne je v Teach for Slovakia zapojených už 100 ľudí, ktorých sme vybrali z 3 tisíc prihlásených. Títo dnes pôsobia v školách v náročnom prostredí od Bratislavy po Michalovce a tiež v inštitúciách ministerstva školstva či neziskových vzdelávacích organizáciách. Tam každým dňom napĺňajú misiu Teach for Slovakia, pre ktorú sme program na Slovensko priniesli – aby cez svoj leadership, know-how zo siete Teach For All, a osobnú skúsenosť z terénu, podporovali systémové zmeny – aby raz všetky deti mohli získať kvalitné vzdelanie a šancu v živote uspieť.

Jednou z aktuálnych priorít našej stratégie je posilniť povedomie a atraktivitu Teach for Slovakia
ako atraktívnu pracovnú príležitosť pre ľudí, ktorým osud školstva nie je ľahostajný a chcú osobne prispieť k systémovej zmene.

Vzhľadom na túto prioritu hľadáme skúseného marketingového manažéra/manažérku, ktorý/á posilní náš tím a bude rozvíjať komunikáciu značky Teach for Slovakia tak, aby:

  • bola pozitívne vnímaným hráčom v oblasti nerovnosti a kvality vzdelávania a zlepšovania Slovenska
  • bola dôveryhodná, autentická, odborná, konzistentná aj ľudská
  • bola atraktívnou kariérnou voľbou pre schopných ľudí, ktorí sa chcú zapojiť do programu Teach for Slovakia

Rolu ti radi „ušijeme na mieru“ podľa tvojich záujmov a skúseností. Ak budeš chcieť, môžeš napríklad organizovať aj našu výročnú ceremóniu (ktorej sa zvykne o.i. zúčastňovať aj prezident/ka a ministri) alebo sa môžeš viac ponoriť do budovania našej komunity podporovateľov Change for Slovakia.

Láka ťa takáto výzva?

Hlavné oblasti zodpovednosti:

  1. Budovať znalosť a atraktivitu značky programu Teach for Slovakia ako organizácie usilujúcej o systémovú zmenu vo vzdelávaní a tiež atraktívneho zamestnávateľa pre perspektívnych lídrov
  2. Viesť recruitment online kampaň pre nových účastníkov programu Teach for Slovakia
  3. Mobilizácia a podpora členov tímu a komunity, aby všetci členovia aktívne a konzistentne šírili povedomie o aktivitách a výsledkoch práce Teach for Slovakia

Ostatné oblasti práce:

  • Nájdenie a vedenie ďalších členov tímu (napr. stážistu, brigádnika, či junior člena tímu)
  • Nastavovanie celkovej komunikačnej stratégie
  • Budovanie vzťahov a spoluprác s členmi tímu Teach for Slovakia ako aj externými expertmi (grafik, programátor,...)
  • Správa sociálnych sietí a tvorba obsahu
  • Redesign a tvorba atraktívneho obsahu na webstránke
  • Plánovanie a realizácia online aj offline kampane pre recruitment a prípadne aj fundraising
  • Vedenie brand a kampaňových aktivít (eventy ako InspirED a Opening ceremony, newsletter, blogy, podcasty, videá, konferencie), podpora pre organizačné tímy jednotlivých aktivít
  • Budovanie osobných vzťahov s mienkotvornými novinármi v oblasti vzdelávania. Vyhľadávaniea zastrešenie príležitostí pre predstavenie našich aktivít, skúseností a príbehov v mienkotvorných médiách či odborných podujatiach
  • Zodpovednosť za marketingový rozpočet
  • Podpora manažment tímu v príprave a budovaní atraktívnej internej komunikácie

Požadavky

Koho hľadáme:
(nezaujíma nás počet rokov skúseností, ale kto si a čo prinášaš)

  • Spoločenská angažovanosť (zmena Slovenska k lepšiemu je pre teba potreba, nie fráza)
  • Zameranie na cieľ (vieš si vytvoriť vlastný plán a nájsť spôsoby ako dosiahnuť výsledok)
  • Práca s ľuďmi (rád/a komunikuješ s ľuďmi v tíme i mimo neho, aby si s nimi hľadal/a najlepšie možné riešenie, dohodol/la zaujímavú reportáž alebo ti pomohli pri redesigne webu)
  • Otvorenosť – (novým veciam a konštruktívnej spätnej väzbe sa nebrániš, ale tešíš)
  • Skúsenosti s tvorbou a realizáciou marketingových kampaní ( napr. vieš čo treba urobiť, aby nám „rástli čísla“ na sociálnych platformách)
  • Story-telling (vieš rozpoznať/vyhľadať a následne pútavo popísať príbehy z Teach for Slovakia komunity - napr.do postov na sociálne siete)
  • Znalosť angličtiny (v tíme máme aj ľudí zo zahraničia, takže interné mítingy aj emaily sú často v angličtine)

Nabízíme

Benefity role:

  • Zmysluplná a napĺňajúca práca, ktorá má pozitívny dopad
  • Veľká samostatnosť a flexibilita organizácie pracovného času
  • Možnosť prispieť k tomu, aby vzdelávanie bolo top témou na Slovensku a ľudia rozumeli aká je dnešná realita i čo sú overené riešenia, ktoré tu máme a potrebujeme implementovať
  • Byť hlavným tvorcom mediálnej tváre Teach for Slovakia a prinášať príbehy ľudí z Teach for Slovakia verejnosti a partnerom programu
  • Možnosť rozvíjať sa, učiť sa nové, prepájať sa s bohatou komunitou marketérov a iných profesionálov z medzinárodnej Teach for All siete programov, ktorej je Teach for Slovakia členom
  • Príležitosť stať sa členom manažment tímu Teach for Slovakia a podľa skúseností a záujmu prevziať zodpovednosti aj v iných oblastiach
  • Úzka spolupráca a osobné vzťahy s ľuďmi v komunite Teach for Slovakia = Práca s inšpiratívnymi, entuziastickými a schopnými ľuďmi na spoločnej vízii

Miesto, úväzok, finančné ohodnotenie:

60 – 100% časová kapacita, podľa dohody
Bratislava s vysokou možnosťou flexibility organizácie práce
Mesačné odmena na faktúru je v rozmedzí 1500 - 2000 € v závislosti od skúseností a časovej kapacity
Forma spolupráce na živnosť
Preplatenie výdavkov na mobil a nákladov súvisiacich s výkonom role

Články z magazínu

Zobrazit všechny