Pracovní nabídkyFreelanceřiFirmyCeník#Neřešíme

Aktuality

The Spot: Meníme pravidlá hry, firmy u nás neviažeme dlhoročnými zmluvami

Tomáš Nagy, 8.5.2023

Zdroj: The Spot

Riaditeľ najstaršieho a najväčšieho slovenského coworkingu The Spot Michal Haruštiak nám 🥁 porozprával o tom, čo inovatívne firmy najviac zaujíma pri výbere nových kancelárskych priestorov. Prečo je The Spot viac ako len coworking a servisované kancelárie a ako vyzerá jeho bujná komunita, sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.


V poslednom čase sa o The Spote v inovačnej komunite veľa hovorí. Ako hodnotíš váš posledný rok fungovania?

Musím povedať, že máme za sebou náročný, ale skvelý rok. Keď mám spomenúť len pár highlightov, otvorili sme dve nové poschodia v Sky Parku, vďaka ktorým sa naša komunita rozšírila až na takmer 💪 850 členov z vyše 54 firiem, plus sme expandovali do Budapešti kde sme otvorili prvý Spot mimo Slovenska.

Hostili sme u nás cez 100 eventov, ako napríklad obrovský Founders2Founders event organizovaný CzechCrunchom, množstvo krypto meetupov, diskusných battleov, hackatonov, edukačných workshopov, networkingov či parties. Pravidelne u nás organizujú eventy naši kamoši z inovačného ekosystému SAPIE, Slovensko.Digital,  KINIT, Slovak Game Developers Association, Nexteria, Civitta, Fintech Hub, Innovate Slovakia a iní. 

Eventový priestor | Zdroj: The Spot

Stali sme sa domovom najväčšej kryptokomunity na Slovensku, takmer polovica našich členov je z oblasti fintechu, IT a software developmentu, ale napríklad v poslednom čase sa o nás začali zaujímať aj rôzne reklamné a kreatívne agentúry. Stálicami sú firmy z oblasti krypto a blockchain, gaming či legaltech. 

Znie to ako poriadna jazda. Čomu vďačíte za tento úspech?

Môže to znieť ako klišé, ale snažíme sa byť viac ako len priestor, kam chodíte denne, odškrtnete si povinnosti a idete domov. Chceme vytvoriť prostredie, kde je o nášho člena postarané, či už je to firma s desiatkami 🌈 zamestnancov alebo freelancer. 

Máme tu celodenný 🍲 catering, ktorý pripravuje náš šéfkuchár a jeho tím, kaviareň s baristami, dve posilňovne, strešnú  terasu s výhľadom vhodnú aj na eventy. Rodičia môžu svoje deti nechať v 👶 detskom centre, kde je o ne postarané a zároveň ich majú blízko. Napriek tomuto nadštandardu však za najväčšie plus u nás považujem naozaj fungujúcu komunitu šikovných profesionálov, a to nie výlučne v tech oblasti.

Kantína | Zdroj: The Spot

Čo presne si pod touto komunitou máme predstaviť a ako to u vás funguje? Predpokladám, že základom sú podujatia rôzneho druhu.

Áno, ale nie iba podujatia. Ako som spomínal, v The Spot sa pohybuje asi najvyššia koncentrácia 💻 technologických profesionálov v Bratislave. Nie je výnimkou, že za jeden pracovný deň si viete dať raňajky s programátorom webov, obed s technologickým právnikom špecializovaným na krypto a kávu s expertom na 💸 CFO služby. Naše prostredie a benefity prajú takýmto interakciám a priamo ich podporujú. 

Ďalej máme širokú škálu komunitných benefitov, ktorými sú zľavy či priateľské výhody, ktoré si navzájom poskytujú naši členovia. Aj vďaka nim má priemerný člen The Spot biznis interakcie približne s 3 inými členmi. 

V neposlednom rade sa snažíme organizovať akcie, na ktorých sa naša komunita zbližuje a prepája, či už rôzne neformálne akcie, networkingy, ale aj zdieľanie skúseností CEOs. 

Keď tu tak sedíme vo vašej ☕ kaviarni, je skutočne vidno, že to tu žije. Všade vidíme ľudí, ktorí pracujú, bavia sa, kávičkujú. Predpokladám, že tu však nekončíte. Aké sú vaše ďalšie plány?

V máji otvárame ďalšie poschodie Spotu v 🪂 Sky Parku a už teraz sa s radosťou chystáme na rast našej členskej základne. Momentálne robíme obhliadky, podpisujeme nové členské firmy, ale stále máme niekoľko voľných kancelárií.

Terasa | Zdroj: The Spot

Za jednu z najväčších výhod považujú firmy naše flexibilné podmienky, čo znamená, že nikoho u nás neviažeme dlhoročnými zmluvami. Vznikli sme ako startup a robíme so startupmi, preto nám je jasné, že nie vždy je možné škálovať rast a predpovedať, kde budete o rok a koľko priestoru budete potrebovať. 

Chceme tiež organizovať ešte viac 🕺 eventov a ponúkať naše eventové priestory aj firmám mimo The Spot. K dispozícii máme veľký priestor SpotLight až pre 200 ľudí a menší Hotspot pre 60 ľudí. Na letné akcie ponúkame našu panoramatickú terasu s výhľadom na Bratislavský hrad. V spojení so západom slnka ponúka skutočne nezabudnuteľný zážitok. 


👉 Hľadáš job? Poď si ich obzrieť z blízka.