Pracovné ponukyFreelanceri🔥PRO

Dostupný

Peter Búran

Illustrator, Animator, Graphic designer

Hodinovka: 4060

Úroveň: Mid ⭐️⭐️

Registrovaný: 15.10.2023

KreatívciVideo EditingIdeamakingCreative Direction3DGraphic DesignMotion DesignAnimationIllustration

Moje meno je Peter Búran a roky sa venujem kreatívnej činnosti v online priestore. Mám za sebou 10 rokov skúseností s vytváraním videí na YouTube v rámci môjho projektu BeWise, kde vytváram predovšetkým edukačný kontent. Vďaka projektu BeWise som nazbieral bohaté skúsenosti s kreatívnym písaním, videoprodukciou ale takisto optimalizáciou obsahu na rôzne platformy od YouTube, Instagramu až po Facebook.

Okrem tvorby na YouTube som mal šťastie byť leaderom projektu Vaxinátor - kampani pod záštitou Inovatívneho Farmaceutického priemyslu. Cieľom kampane bola predovšetkým osveta v oblasti vedy, očkovania a podávanie objektívnych (ale aj kritických) informácií počas pandémie COVIDu. Projekt vyhral prestížnu cenu Sabre AWARDS 2021 v kategórii PR.

Ako Freelancer sa venujem najmä tvorbe videí, 2D a 3D animácií. Vo svojom portfóliu sa zameriavam hlavne na úzke pole vedeckej grafky - prepojenie vedy, dát a kreatívnych možností ich vizualizácie. Počas svojej kariéry som mal to šťastie pracovať s mnohými renomovanými inštitúciami ako Johns Hopkins University v Štátoch, Kanazawa University v Japonsku či Region H Hospital v Kodani.

Hoci sa špecializujem na vedeckú grafiku, mám za sebou takisto projekty, ktoré s vedou nemali nič spoločné. Kreatíva by nemala byť obmedzená :)

Vzdelanie

Vyštudoval som genetiku v Bratislave a absolvoval 5 rokov vo výskume v Prahe. V oblasti grafiky som samouk :)

Portfólio

Moje porfólio si môžete pozrieť na:
http://peterburan.myportfolio.com

Ocenenia, certifikáty

Pravdepodobne najviac pyšný som na svoje "portfólio" na YouTube v podobe môjho YouTube kanálu BeWise, kde som mal to šťastie osloviť viac ako 120 000 subscriberov a miliony videní. Najviac hrdý som na to, že moje videá nikdy neboli a nie sú rychlokvasený produkt, ale vždy som si dal záležať so scenárom a aj grafickým vizuálom.

Ocenenie SABRE Awards za projekt Vaxinátor (https://www.provokemedia.com/events-awards/sabre-awards/sabre-awards-EMEA/2021-sabre-emea-winners) takisto potešil, hoci najväčšie ocenenie boli ďakovné správy od ľudí, ktorí náš projekt využívali ako primárny zdroj na zorientovanie sa v hektických časoch pandémie.