Pracovné ponukyFreelanceri🔥PRO

Dostupný

Marianna Lutková

🍭 Grafický dizajnér

Hodinovka: 3040

Úroveň: Senior ⭐️⭐️⭐️

Registrovaný: 02.05.2020

DizajnériWeb DesignGraphic DesignBrand DesignUIDTPIdeamakingConsultingIllustrationMediaLeadership/ManagementCustomer SupportAccount ManagementDigital Product Design

Náhoda zariadila, že som sa napriek vyštudovanému environmentálnemu manažérstvu dostala k dizajnu. A že sa mi v hlave rozsvietilo! Veď maľovala a tvorila som odjakživa, dokonca aj základnú umeleckú školu mám. Navyše, vždy som sa pozerala na svet optikou krásy. Architektúra, zeleň, dizajn vo verejnom priestore. To všetko zladené do krásneho celku.

A to je aj jeden z dôvodov, prečo sa venujem grafickému dizajnu. Chcem, aby bol svet krajším. Nielen po vizuálnej stránke. Vyberám si projekty, ktoré dávajú zmysel a pomáhajú.

A čomu sa to presne venujem?
Prepracovala som sa cez jednoduché letáky, vizitky, billboardy až po kompletný brand dizajn, web dizajn, tvorbu webových stránok vo WordPresse (nie úplné klikačky, nahodený dizajn aj s pomocou HTML a CSS) a zalamovanie asi naozaj všetkého. Ako sa hovorí v našej reči: som ten správny človek pre offline aj online priestor.

Možno som niekedy až príliš zameraná na detail. Možno sa niekedy až príliš pozerám na veci komplexne a nestačí mi navrhnúť len dobré logo. Rozmýšľam prakticky a analyticky, a funkčnosť často vyhráva nad vizuálom.

V skratke, čo robím:

  • Print: všetko od plagátov až po zalamovanie kníh.
  • Online: grafika pre sociálne siete až po vytvorenie webu.
  • Najviac milujem: Branding a web dizajn.

V skratke, čo nerobím:

  • Nevytvorím hocičo, čo mi zadáte. Môžete očakávať impulzy a nápady ako to robiť lepšie.
  • Projekty, ktoré sú pre mňa morálne za čiarou. Rozumiem, že toto sa dá chápať hocijako, pretože každý to ma inak. V mojom ponímaní je to hocičo, čo ubližuje hocijakým menšinám a všeobecne oblasti, ktoré podnecujú k nenávisti alebo prílišnému mamonu.

Čo ešte robím:

  • Školím grafické programy. Hlavne Photoshop, Illustrator, InDesign. Je skvelé odovzdávať svoje vedomosti ďalej. A samozrejme ich aj prijímať. Všeobecne: zdieľanie vedomostí je pre mňa dôležité.
  • Starám sa o sociálne siete. Mohla by som napísať, že som Social marketing manager, ale hocijaký Social marketing manager by ma hneď prekukol. Takže len sa starám o sociálne siete.
  • Okrem samovzdelávania hlavne v oblasti typografie (milujem dobre zalomené printy) a UX / UI, ma veľmi zaujíma celá oblasť creative coding či generative design.

Portfólio

Moje portfólio, ešte z roku 2019-2020, ktoré práve /koniec roka 2022/ updatujem nájdete tu: https://mery.design