Pracovné ponukyFreelanceri🔥PRO

Dostupný

Vé Gyömberová

✍🏻Jazyková korektorka s kreatívnou dušou grafika 🎨

Hodinovka: 150

Úroveň: Senior ⭐️⭐️⭐️

Registrovaný: 10.03.2024

KreatívciCopywritingRedactorProofreadingCustomer SupportOffice Manager/AssistantMicrosoft ExcelMarket Research/AnalysisSocial MediaContent MarketingCreative DirectionAudioBrand DesignGraphic DesignWordPress

Veronika, teší ma! 👋

🌸Som citlivá, vždy premýšľajúca osoba so sklonom k naivite a dobrosrdečnosti, milujúca prírodu, meditovanie, osobný rozvoj, rôznorodú hudbu, knihy každého žánru, psychologické, hlboké a ťažko pochopiteľné filmy. Zbožňujúca svoju rodinu, priateľov a pozitivizmus, obdivujúca umenie a Japonsko, fascinujúca každodennou krásou navôkol, filozofiou i poéziou. Rešpektujúca názory ľudí s cieľom presvedčiť ich, nanajvýš stotožnená s budhizmom a dobrom, a ako jedna z mála si skutočne úprimne želám mier na Zemi.🌸

Narodila som sa na východnom Slovensku v meste Michalovce v roku 1993.

Od detstva som na invalidnom vozíku. Ako som od mala s obľubou rozprávala: „Všetko si cítim, so všetkým hýbem, akurát ma moje nohy nepovládzu, vraj som priťažká.“

Život vozičkárky nie je na Slovensku jednoduchý - rôzne prekážky, obmedzenia, stále málo bezbariérovosti, stále veľa predsudkov, no napriek tomu si žijem krásny a spokojný život s úžasnými ľuďmi okolo seba, ktorí ma vychovali a vyformovali na usmievavú, veselú, zo života sa tešiacu ženu. 👩‍🦽🤗👍

Vzdelanie

👩🏻‍🎓Nepotrebujem mať diplom a vysokú školu na to, aby som bola šikovná. Všetko sa dokážem naučiť bez toho aj sama.👩🏻‍🎓

Aj keď som vyštudovala obchodnú - ekonomickú školu, vždy ma to ťahalo iným smerom.

✍🏻Umeleckým a kreatívnym.🎨

Preto som sa hneď po strednej škole začala venovať písaniu, kde som písala rôzne PR články pre firmy a webové stránky, neskôr som bola editorkou študentského časopisu pre východné Slovensko. Čoraz viac ma bavilo písať skôr pre seba ako pre iných a písanie sa stalo natoľko mojou vášňou, že okrem blogovania na vlastnej stránke som ešte ako 19 ročná napísala pôvodnú verziu knihy “Hriešne horúce leto”, ktorá odvtedy prešla určitými zmenami. Nakoniec sa mi ju podarilo vydať až v mojich 26. rokoch, v r. 2019, a to ako svoju prvotinu v (zatiaľ) elektronickej podobe.

Písanie mi už nestačilo a chcela som sa posunúť ďalej. Ďalej som sa samovzdelávala a spravila si kvalitný český online kurz na Marketing Sociálnych Sietí, slovenský kurz na Virtuálnu Asistentku a pýšim sa aj certifikátom z kurzu Emočný kód vedeného Bradleym Nelsonom. Medzitým som pracovala ako marketingová asistentka pre PR v personálnej košickej firme, avšak takmer celý čas pôsobím ako freelancer (na invalidnom dôchodku, meh).

Portfólio

V súčasnosti sa už viac ako 10 rokov venujem hlavne jazykovým korektúram, editorstvu, marketingu sociálnych sietí, tvorbe business brandu, rôznym grafickým dizajnom, ale aj administratívnym činnostiam.

📰 Spolupráce v rámci JAZYKOVEJ KOREKTÚRY / EDITORSTVA / TEXTU 📰

 • Korektúra (jazyková, štylistická, redakčná) a edit knihy o udržateľnej móde pre Dominiku Babinskú a jej upcyklovanú značku Variegaty - Nie je to také ružové (https://www.variegaty.sk/niejetotakeruzove/)
 • Korektúra (jazyková, štylistická, redakčná) a edit kníh o zdravej výžive pre Vladimíra Niederlanda - Tajomstvo jedál našich starých mám a Zákon zotrvačnosti zdravia (https://www.okjedlo.sk/tajomstvo-jedal-nasich-starych-mam-kniha/, https://www.okjedlo.sk/zakon-zotrvacnosti-zdravia-kniha/)
 • Prepis a korektúra prednášok z audio/video súborov pre OS Cyrilometodiada a historika/politika, pána PhDr. Antona Hrnku, CSc. (dlhoročná spolupráca)
 • Množstvo ďalších jednorazových prepisov z audio/video súborov do textovej podoby
 • Korektúra (jazyková, štylistická) knihy o osobnom rozvoji pre Ivanu Križanovú - Keď duša rozpráva (https://www.ivanakrizanova.sk/kniha)
 • Korektúra textov piesní pre hudobníka a pesničkára Merllota (https://shop.rukahore.sk/merllot/cd-namesacnik)
 • Korektúra článkov, inzerátov a webov pre TOP SKLAD | TOP KOBKA | Tretia Noha
 • Korektúra (jazyková, štylistická) e-knihy o bylinkách pre Dianu Mozolákovú - Liečivá sila divokých byliniek alebo základy jedlej fytoterapie (https://divokastrava.sk/kniha-lieciva-sila-divokych-byliniek/)
 • Korektúra (jazyková, štylistická) knihy o vlasovej starostlivosti pre Emmu Talapkovú - Biblia krásy
 • Korektúra (jazyková, štylistická) knihy - beletrie pre Lukáša Viglaša - Líška jedna hrdzavá (https://lukasviglas.sk/produkt/liska-jedna-hrdzava/)
 • Autorka, editorka a korektorka pre študentský časopis pre východné Slovensko DeutschMann Student TIMES
 • Autorka a korektorka článkov o zdravotníckych témach pre personálnu spoločnosť L-Work & EPS Slovakia (https://lwork.sk/blog/)
 • Autorka článkov aj pre spoločnosti: Kompava, Mertel, Minutky.sk

🎨 Spolupráce v rámci GRAFIKY 🎨

 • Graficky som si vytvorila celú svoju značku VEVE CreativeStudio
 • Plagáty/letáky pre spoločnosti: Esteri - balónové dekorácie, babyzona.sk, Active Gym Tvrdošín, Dubáčik - Kvalita a čerstvosť z lesov Liptova, Padel Club Olmedo, Shelit, Hotel Jason, Občerstvenie na rázcestí, Coffeebar - kávový bar na kolesách, Rittner Strube Collalbo - Restaurant Pizzeria, 123 catering - cateringové služby, L-Work & EPS Slovakia
 • Grafická tvorba dokumentu pre politickú stranu HLAS – sociálna demokracia (Východiská pri príprave plánu obnovy 2021, pozn. v mojom prevedení to už aktuálne nie je zverejnené)
 • Grafická tvorba e-booku pre online kurz StorySelling pre marketérku TAMI (https://tamaragoncarova.sk/storyselling/)
 • Grafické šablóny na sociálne siete pre TAMI (https://www.instagram.com/instaranajky)
 • Bannery, karty a poukážky na mieru podľa podrobného a špecifického zadania objednávateľa + korektúra textov pre WIEGER GOLF ACADEMY (https://www.wga.sk)
 • Prezentácie, grafické príspevky na soc. siete, bannery, e-mail vizitky a poukážky pre finančného sprostredkovateľa švajčiarskej nadnárodnej spoločnosti
 • Úvodné grafické video na Youtube pre Náraďovňa (https://www.youtube.com/@NARADOVNA)
 • Grafická tvorba pdf pre MONY TOKEN - White Paper
 • Tvorba viac ako 40 moderných grafických životopisov a viac ako 20 graficky prispôsobených motivačných listov k CV
 • Množstvo ďalších grafických prác ako: príspevky na soc. siete (Facebook, Instagram, Youtube, TikTok, Pinterest, X, LinkedIn), vizitky, faktúry, mockupy, certifikáty, bulletiny, brožúry, pozvánky, poukážky, svadobné dizajny…

REAL FACT 1❗Takmer celý čas som vystupovala pod menom VéGyombérová, avšak prišlo obdobie v mojom živote, kedy som si konečne AJ JA chcela budovať svoju nezameniteľnú značku, nielen budovať svojim klientom ich vlastné (dokonale rozumiem prísloviu “obuvník chodí bosý”). Preto som si vytvorila VEVE CreativeStudio, ktoré sa na sociálnych sieťach ešte len rozbieha, ale všetko je pomalinky v procese, všetko chce čas.

REAL FACT 2❗Na portáli Jaspravim.sk takisto figurujem pod menom VEVECreativeStudio (https://www.jaspravim.sk/profil/vevecreativestudio), kde som si vyslúžila titul "MAJSTER PREDAJCA" vďaka 100% hodnoteniam predaných vyše 90 služieb.** (Spokojných klientov je mimo portálu, samozrejme, viac.)

Môžete si prečítať krátky, ale výstižný interview, ktorý so mnou tento portál urobil vďaka nadobudnutému titulu: https://blog.jaspravim.sk/vegyomberova-vdaka-jaspravim-sk-som-nadobudla-vacsie-sebavedomie-vo-svoje-zrucnosti-a-schopnosti/