Pracovné ponukyFreelanceri🔥PRO

Dostupný

Lucia Chovanová

Strategy advisor, PR manager and consultant, copywriter

Hodinovka: 3550

Úroveň: Senior ⭐️⭐️⭐️

Registrovaný: 02.09.2021

MarketériPRStrategyMediaFacebook Business ManagerSocial MediaContent MarketingMarketing ManagementEventConsultingEnglishCopywritingRedactorE-mail Marketing

Komunikácii s médiami a public relations sa venujem už od roku 2007. Hoci mám diplom zo žurnalistiky, v praxi som bola zakaždým na druhej strane mikrofónu, teda odpovede na novinárske otázky som formulovala a prezentovala. Tak je to až doteraz - snažím sa povedať veci tak, aby dávali zmysel, nebolo ich priveľa, ani primálo, aby som povedala to, čo klient chce nechať zaznieť a takým spôsobom, aby si príjemca odniesol podstatné informácie.

Neexistuje téma, ktorá sa nedá zrozumiteľne odkomunikovať, podstatné je dobre sa pripraviť a naštudovať si podklady.

Klientom ponúkam komplexný pohľad na vec. Od počiatočného nastavenia komunikačnej stratégie, cez jej uchopenie a implementáciu do praxe, odporúčania na komunikačné kanály, vrátane médií a sociálnych sietí, obsahu webstránky. Pomôžem s organizáciou tlačových konferencií, briefingov, eventov, pripravím podklady pre spíkrov vrátane ich briefingu, napíšem tlačovú správu, natívne články, dohodnem mediálne spolupráce a vyhodnotím úspešnosť projektu.

Keďže som "grammar nazi", na moje výsledné texty sa môžete vždy spoľahnúť.

Vzdelanie

Vyštudovala som žurnalistku a anglický jazyk, chvíľu po škole som aj učila. Potom som však prešla vykonávať "novinársku" časť môjho vzdelania.

Dohovorím sa po slovensky, po anglicky (mám 2 štátne skúšky) a po maďarsky. Rozumiem aj po nemecky (dokonca mám maturitu z NJ, no už som vyšla z cviku), učím sa po francúzsky.

Portfólio

Od roku 2012 spolupracujem s úspešnou PR agentúrou Dynamic Relations. Portfólio mojich klientov v agentúre je naozaj široké - od zdravotníckych (ktorí sú mojou srdcovkou), cez financie a bankovníctvo, vzdelávanie, až po potravinárstvo či energetiku. Za všetky vyberám "love project" pre Asociáciu malých nezávislých pivovarov Slovenska PIVOBRANA, ktorý som manažovala cca 5 rokov (napísala som okrem iného cez 70 blogov o pive, z ktorých niektoré mali čítanosť cez 30 000)

Od decembra 2021 som konzultantkou českej pobočky agentúry Weber Shandwick pre klienta Bolt na Slovensku. Komunikujem s médiami a podieľam sa na prezentácii spoločnosti a jej zelených, udržateľných cieľov smerujúcich k zníženiu počtu automobilov v osobnom vlastníctve.

Pracovala som aj pre Národný onkologický ústav v čase, keď rebrandoval a menil kompletne svoju vizuálnu a hodnotovú (komunikačne) identitu. Komunikovali sme nové logo a slogan "Umenie liečiť", spoluorganizovala som sériu jedinečných baletných predstavení "Umenie pre život".

Okrem toho ako dobrovoľníčka spolupracujem aj s OZ Zriedkavé choroby, ktoré pomáha pacientom pri neľahkých cestách k diagnózam. Staráme sa s kolegyňami o webstránku, sociálne siete, natáčame videoseriál a komunikujeme s médiami.

Ocenenia, certifikáty

2022 PROKOP

  1. miesto v kategórii Creativity in PR za projekt “Plastic Is Fantastic” pre BUDIŠ a.s. a SLOVNAFT a.s.

2021
Absolovovanie DIMAQ akadémie - intenzívny kurz digitálneho marketingu

2021 PROKOP

  1. miesto v kategórii Traditional Media PR za projekt “Zlatíčko mieri do Číny” pre BUDIŠ a.s.

2018 PROKOP
Špeciálne ocenenie pre "Zriedkavé choroby" pre OZ Zriedkavé choroby

2013 PROKOP

  1. miesto v kategórii Community Relations za projekt "PIVOBRANA" pre Asociáciu malých nezávislých pivovarov Slovenska
  2. miesto v kategórii Business-to-Consumer PR za projekt „Istota pre zdravý život“ pre Medirex Group

2013 GLOBAL SABRE AWARDS

  1. miesto v kategórii Associations pre projekt "PIVOBRANA" pre Asociáciu malých nezávislých pivovarov Slovenska

2013 EMEA SABRE AWARDS

  1. miesto v kategórii Associations pre projekt "PIVOBRANA" pre Asociáciu malých nezávislých pivovarov Slovenska