Pracovné ponukyFreelanceri🔥PRO

Dostupný

Martin Kováč

🤖 Maketingový AI Špecialista

Hodinovka: 3070

Úroveň: Senior ⭐️⭐️⭐️

Registrovaný: 27.01.2021

MarketériIdeamakingCopywritingB2B MarketingE-mail MarketingExponeaConsultingStrategyAccount ManagementMicrosoft ExcelProject ManagementGoogle Search ConsoleSocial MediaSEOWeb DesignUXWordPressFrontendContent MarketingMarket Research/AnalysisMarketing ManagementRedactorEventGoogle AnalyticsLeadership/ManagementProofreadingUkraine positive 🇺🇦

Som, ako to jemne povedať, človek, ktorý hľadá klienta, partnera, zamestnávateľa, ktorý zdieľa rovnaké hodnoty ako ja.

Online marketingom som žil a za 21 rokov v tomto biznise som už prešiel takmer všetkým, čo ponúka. Niečo mi dáva zmysel, niečo nie a rovnako je to s tým, čo robím alebo nerobím.

Som vyprofilovaný skúsený onlineový pracant s výraznou chuťou A kedže svet v budúcnosti fungovať bez umelej inteligencie určite nebude, mám silný AI background a umelá inteligencia je mojim každodenným pomocníkom, chlebom a mantrou. Nie aby som dokázal viac, ale aby ste dokázali viac Vy!

Portfólio

Moje skúsenosti? Dala by sa o tom iste napísať dizertačka, ale ja to zhrniem na nevyhnuné minimum.

Začal som ako frontendový kóder. Makal som 8 rokov pre poprednú sieť komunikačných agentúr Publicis/KNUT, v čase, keď ani nevedeli o tom, že sa to volá online, kde som mal možnosť pracovať pre klientov ako bol Whirlpool, OTP banka, SHP Harmanec, Komunálna Poisťovňa, či Orange.

Svoj talent som zúročoval pre stávkovú kanceláriu Fortuna či pre predajcov automobilov roka Hyundai, Nissan, Ford. Výzvou mi bola napríklad aj práca vo výskume spotrebiteľského správania pre klientov ako Hyundai alebo Dexia Banku či takmer dvojročná práca ako projektový manažér na online aktivitách spoločnosti Orange.

Pripravoval a riadil som spustenie úspešného marketplace-u SuperSoused.cz od prvotných výskumov, cez stratégiu, komunikáciu až po final.

Moje úsilie vo vlastnej réžii pod názvom Slovenská debnička skončilo predajom projektu spoločnosti Lokapetit. Dalo mi to iný pohľad na veci, konverzie, ľudí a ich potreby, ktoré sa diametrálne líšia od big data. Slovenskej debničke predchádzal projekt Fuudy, ktorý bol vo svojom čase najnavštevovanejším portálom healthy food lifestyle.

Napokon som nadobudol presvedčenie, že budem určite žiadaným prínosom aj na strane klienta a vstúpil som do radov spoločnosti Profesia, kde som ako špecialista na CZ trh, email marketér a ads manager pracoval rok a pol. Leto som strávil so svojimi synmi, lebo takýto malý sabatikal si zaslúžim ja i oni.

Pôsobil som takmer dva roky ako marketér pre retailového výrobcu a predajcu elektroniky a to najmä vo výskume, emailmarketingu a customer loyalty, aby som sa potom pustil v Dognete do hrotenia interných projektov.

Lenže prišliel covid a ja som odišiel a siahol po freelancingu v pozícii marketéra seniora a konzultanta pre marketing. Lenže aj korona sa raz skončila a moja chuť pracovať na niečom, čo má väčší zmysel ako toner, televízor, či žiarovka Ma posúvala ďalej, niekam inam

A tak som prijal výzvu od Luigi’s Boxu, kde som prijal miesto Marketingového výskumníka a po pol roku pozíciu CMO a po skončení v pozícii som následne ďalší rok a pol pôsobil ako šoecilista pre pre špecifické formy komunikácie, review marketing, PR a integráciu AI do práce v marketingu. V poslednom bode však vidím takú príležitosť, že som jej venoval všetok mozný čas.

Vzdelávaníu v oblasti AI som venoval takmer 3000 hodín. Skúmaním, researchami, pokusmi, testami, overovaním, sklamaniami aj úspechmi, nájdením paternov, automatizácie, zjednodušeniu, obmedzeniu komplikácií, výber nástrojov, implementácie do procesov a následné optimalizácie.

Že sa zdá tých 3000 hodín za tak krátky čas veľa? Od kedy som sa začal venovať tejto téme ubehlo takmer 400 dní a každý deň som svoju vášeň posúval a zdokonaľoval. Je čas začať na mojich zisteniach stavať.

Ocenenia, certifikáty

Strategický webdizajn pod vedením Jana Řezáča a Jana Kvasničku
Strategická optimalizácia pod vedením Jana Řezáča a Jana Kvasničku
Strategický výskum pod vedením Jana Řezáča
Workshop UI/UX pod vedením Jana Ambroža
Kurz a workshop GDPR v marketingu pod vedením elegal
Kurz a workshop Content marketing v Sherpas
Emailmarketing workshop pod vedením Jakuba Čižmařa
Emailmarketing workshop vo Vivmail
Séria SEO školení a workshopov pod vedením Tibora Petáka
Školenia a workshopy Exponea
CXL kurzy Customer Journey, Customer segmentation, User research, User centric marketing.
Kreatívne kurzy od Michelle Losekoot