Pracovné ponukyFreelanceri🔥PRO

Dostupný

David Dolyak

Front-end Developer

Hodinovka: 2030

Úroveň: Mid ⭐️⭐️

Registrovaný: 31.03.2024

DeveloperiFrontendJavaScriptReactReact NativeTypescriptERP/CRMIT Project ManagementUXUIApp DesignAnimationIdeamakingCreative DirectionConsultingStrategyProject ManagementEnglishMicrosoft Excel

Ahoj!

Potrebuješ webovú stránku, mobilnú aplikáciu, alebo máš problém so svojím existujúcim produktom, prípadne by si ho chcel vylepšiť?

Ako developer na voľnej nohe pracujem 3,5 roka s lídrami v rôznych priemysloch, prevážne s klientami z Ameriky alebo Skandinávie. Predtým som študoval Computer Science na vysokej škole v Dánsku na University College of Northern Denmark. Mám za sebou mnoho projektov - špecializujem sa na mobilné aplikácie, webové aplikácie a kreatívne stránky.

Moja silná stránka je UX, viem sa vcítiť do používateľa, vysperkovať produkt tak, aby nebol perfektný len technicky, ale najmä aby bol ľahko pochopiteľný pre používateľa. Počas svojej kariéry som pracoval aj s mnoho klientami z gaming industry na projektoch, ktoré vyžadovali využitie animácií, custom prvkov, motion graphics, atď., takže som pripravený zhmotniť aj tvoje ambicióznejšie predstavy.

Môžeš odo mňa očakávať nielen produkt špičkovej kvality, ktorý bude používateľ rád používať, ale aj profesionálny no ľudský prístup, perfektnú komunikáciu a čistý kód po ktorom si nebudeš mať chuť vytrhať vlasy a ktorý je napísaný v súlade s best practices daného frameworku.

Vo voľnom čase sa venujem brazˇilskemu jiu-jitsu a herectvu.

Vzdelanie

AP Degree in Computer Science at Universtity College of Northern Denmark (Aˇˇˇ+)

Portfólio

 • Mobilná aplikácia, ktorá uľahčuje život kuriérom v Škandinávii.
  Klient, s ktorým som spolupracoval, chcel migrovať aplikáciu z Ionicu do React Native, aby ušetril peniaze. Stará aplikácia bola dizajnovaná "za pochodu" vývojármi. Viete si asi predstaviť, ako vyzerala :D UX bolo vo veľmi zlom stave, a tak som sa ponúkol, že si to zoberiem na starosť a celú aplikáciu prerobím tak, aby bola v súlade s UX best practices, s tým, že ju potom aj nakódujem. Do appky som implementoval funkcie ako automatické vypočítavanie najrýchlejšej trasy, výpočet predpokladaného príchodu, dĺžky trasy, atď. Vytvorili sme úplne nový look, čo vyvrcholilo nielen v spokojnosti klienta, ale najmä sme rapídne zlepšili user experience. V tomto projekte aj súčasnosti pˇˇôsobim ako Product a Tech Lead. Aplikácia bola napísaná v React Native, Expo a momentálne je používaná logistickými firmami v Dánsku a uchádza sa o investorov.

 • Web pre najväčší e-sportový turnaj v bojových hrách na svete v Las Vegas.
  Každoročne sa v Las Vegas koná Evolution Championship Series, ktorý sa v Amerike teší obrovskému záujmu. Tento turnaj sleduje vyše 3,7 milióna divákov a navštívi ho okolo 18 000 návštevníkov. V roku 2023 som dostal možnosť pre nich vytvoriť web, ktorý má slúžiť ako propagačný web pre udalosť, ale aj na zdieľanie informácií spojené s udalosťou. Najväčším challengom bolo vytvorenie custom rozvrhu aktivít, ktorý som nakódoval bez použitia akýchkoľvek knižníc, keďže dizajn bol veľmi špecifický a obsahoval veľa custom riešení.

 • Web pre prestížnu právnickú firmu v San Franciscu, ktorá pomáha migrantom v Amerike.
  Americká firma McCownEvans, sídliaca v San Franciscu, si dala za cieľ odlíšiť sa od svojich konkurentov a oživiť svoju webovú stránku novým nádychom. V spolupráci s kreatívnou agentúrou AoE Creative vytvorili novú stránku, ktorá mala slúžiť nielen ako nástroj na zviditeľnenie podnikania a odlišenie sa od konkurencie, ale aj ako platforma pre zamestnancov, kde môžu nájsť relevantné dokumenty a informácie pre svoju prácu, čím sa uľahčuje komunikácia a zlepšuje workflow. Stránka sa navyše zameriavala na profesionálnych esportových hráčov, a dizajn bol prispôsobený práve tejto cieľovej skupine. Na vytvorenie tejto stránky som použil React, Next.js a ako CMS Directus. Stránka využívala vstavanú autorizáciu Directusu. V projekte bola tiež využitá rozsiahla 2D a 3D grafika, na ktorú som použil Three.js.

 • Portfólio pre známeho youtubera, kreatívneho šéfa a dizajnéra Evana Eckarda.
  S Evanom som v minulosti pracoval na projekte pre youtubera MrWoofles (1,6 mil. odberateľov), ktorý vlastní herné štúdio Cosmic Games, pre ktoré som vytvoril Minecraft Launcher, ktorý bol práve nadizajnovaný Evanom. Evan ma neskôr oslovil, či by som nebol ochotný pre neho vytvoriť minimalistické, ale originálne portfólio. Evan je špičkový dizajnér a vyžadoval odo mňa maximálnu pixel-precise presnosť. V tomto projekte som implementoval veľa kreatívnych prvkov a animácií ako napr. röntgenový kurzor, kurzorové animacie a veľa dalších, ktoré neviem ako popísat :D Na tento projekt som použil React, Netlify, Netlify CMS a SendGrid. https://seventyeightstrange.com/