Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenník#Neriešime

Kontakt

Nová

MAIND

Azure dátový inžinier

MestoBratislava

FormaFull-time

Platod 2000 €

TypTPP / Faktúra

Pridané14.10.2024

Azure Dátový inžinier

Čo to je, čo robí ?

Dátový inžinier je profesionál so zameraním na informačné technológie.

Zameriava sa na prípravu dát, ich nahrávanie, čistenie a organizovanie. Kombinuje nespracované informácie z rôznych zdrojov a vytvára konzistentné a strojovo čitateľné formáty. Vyvíja a testuje architektúry, ktoré umožňujú extrakciu a transformáciu údajov pre deskriptívne, prediktívne alebo preskriptívne modelovanie.

Jeho úlohou je dodať dáta včas a v kvalite. Musí preto poznať nielen technológie pre dávkové, ale aj pre realtimové spracovanie.

Pracuje na základe zadania od Dátového Analytika. Skúsený dátový inžinier je schopný pracovať samostatne, ak má dostatočné doménové znalosti .

Náplň práce

Do nášho tímu hľadáme skúseného dátového inžiniera. Na transformáciu nespracovaných údajov na užitočné dátové systémy použijete rôzne metódy. Napríklad vytvoríte algoritmy a vykonáte štatistickú analýzu. Celkovo sa budete snažiť o efektivitu zosúladením dátových systémov s obchodnými cieľmi.

Aby ste uspeli v tejto pozícii dátového inžinierstva, mali by ste mať silné analytické schopnosti a schopnosť kombinovať dáta z rôznych zdrojov. Zručnosti dátových inžinierov zahŕňajú aj znalosť niekoľkých programovacích jazykov a znalosť metód strojového učenia.

Ak ste orientovaný na detaily, máte vynikajúce organizačné schopnosti a skúsenosti v tejto oblasti, radi by sme sa o vás dozvedeli.

Zodpovednosti:

· Nahrávanie nespracovaných údajov zo zdrojových systémov (Data Ingestion, Extraction)

· Kombinácia nespracovaných informácii z rôznych zdrojov

· Budovanie dátových systémov (Data Lakes, DWH, ODS, ...)

· Spracovávanie dát dávkovým aj real time spôsobom

· Príprava údajov pre preskriptívne a prediktívne modelovanie

· Vytváranie algoritmov a prototypov

· Zvyšovanie kvality a spoľahlivosti údajov, obohacovanie dát

· Spolupráca s dátovými analytikmi a architektmi na rôznych projektoch

Požiadavky

Požiadavky a zručnosti:

· Predchádzajúce skúsenosti ako dátový inžinier alebo na podobnej pozícii

· Technická expertíza s dátovými modelmi, dolovaním dát a technikami segmentácie

· znalosť programovacích jazykov (napr. SQL, Spark, Java a Python)

· Praktické skúsenosti s návrhom data integration systémov, dátových modelov

· Skvelé programovacie a analytické schopnosti

· Výhodou je certifikácia dátového inžinierstva

Ponúkame

Benefity, ktoré na teba čakajú

Multisport

Zamakaj si podľa svojho vkusu. Ak naopak potrebuješ vypnúť, tvoja plne hradená Multisport karta má partnerstvo aj s wellnessmi.

Životné poistenie

Nie všetko sa dá naplánovať, veď vieš. Preto máš u nás životné a úrazové poistenie. A dávaj si pozor!

Kurzy a certifikáty

Vzdelávať sa budeš na náš účet. Budeme ťa podporovať v tom, v čom sa chceš rozvíjať.

Teambuildingy

Organizujeme naozaj veľa podujatí a vždy vymyslíme niečo záživné. Sľubujeme!

Remote

Ak máš najlepší focus pri tvojom obľúbenom výhľade na hory, nemáme nič proti. Ak ťa motivuje kolektív a zmena prostredia, budeme sa stretávať v office.

Flexibilná práca

Je bežné, že môžeš niekoľko mesiacov pracovať na projekte priamo v tíme u klienta a následne u nás na vývoji internej aplikácie. Je to na tebe.

O firme

SPÁJAME SVET BIZNISU S DÁTAMI.
ZROZUMITEĽNE.
Pomôžeme vám s analýzou, transformáciou a reportovaním dát, z ktorých budete čerpať cenné poznatky. Súčasťou nášho riešenia je aj tvorba dátových skladov a zaistenie dátovej kvality. Akékoľvek úpravy poctivo testujeme na docielenie jednoznačnej spoľahlivosti systému a správnosti dát.

Články z magazínu

Zobraziť všetky