Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenník#Neriešime

Kontakt

Výberové konanie bolo uzatvorené

MAIND

Dátový Inžinier

MestoRemote

FormaFull-time

Platod 2000 €

TypTPP / Faktúra

ÚroveňMid ⭐️⭐️

Aktualizované20.09.2023

SPÁJAME SVET BIZNISU S DÁTAMI.
ZROZUMITEĽNE.
Pomôžeme vám s analýzou, transformáciou a reportovaním dát, z ktorých budete čerpať cenné poznatky. Súčasťou nášho riešenia je aj tvorba dátových skladov a zaistenie dátovej kvality. Akékoľvek úpravy poctivo testujeme na docielenie jednoznačnej spoľahlivosti systému a správnosti dát.

Náplň práce

Koho hľadáme?

Do nášho tímu hľadáme skúseného dátového inžiniera, ktorý vie využívať rôzne metódy na transformáciu nespracovaných údajov. Tvojou úlohou a agendou bude napríklad vytvoriť algoritmy a vykonať štatistickú analýzu. Budeme sa snažiť o celkovú efektivitu zosúladením dátových systémov s obchodnými cieľmi. Ak máš už skúsenosť, určite vieš, o čom hovoríme.

Dátový inžinier v MAIND je profesionál so zameraním na informačné technológie, čo zahŕňa prípravu dát, ich nahrávanie, čistenie a organizovanie. Kombinuje nespracované informácie z rôznych zdrojov a vytvára konzistentné, strojovo čitateľné formáty. Ďalej napríklad vyvíja a testuje architektúry, ktoré umožňujú extrakciu a transformáciu údajov pre deskriptívne, prediktívne alebo preskriptívne modelovanie.

Tvojou hlavnou úlohou bude dodať relevantné dáta včas. Preto je nevyhnutné poznať nielen technológie pre dávkové, ale aj pre realtimové spracovanie. Pracovať budeš na základe zadania od dátového analytika.

Aby si uspel/a v tejto pozícii dátového inžinierstva, mal/a by si mať silné analytické schopnosti a schopnosť kombinovať dáta z rôznych zdrojov. Zručnosti dátových inžinierov zahŕňajú aj znalosť niekoľkých programovacích jazykov a metód strojového učenia. Okrem toho, ak máš dostatočné doménové vlastnosti, mal by si byť schopný/á pracovať viac-menej samostatne.

Tvoja práca bude skutočne pestrá. Náplň dňa bude závisieť od toho, v akej fáze sa aktuálne nachádza projekt, na ktorom budeš pracovať. Ak sa práve nebudeš venovať spracovávaniu a nahrávaniu dát (Data Ingestion, Extraction) a nebudeš spolu s tímom zaneprázdnený/á budovaním dátových systémov (Data Lakes, DWH, ODS, …) či samotným dávkovým aj real-time spracovávaním klientskych dát, pravdepodobne venuješ väčšinu dňa vytváraniu algoritmov a prototypov nevyhnutných pre bezproblémové fungovanie projektu.

Tvojou zodpovednosťou bude aj príprava údajov pre preskriptívne a prediktívne modelovanie. Práve na teba sa obrátime, ak budeme potrebovať zvýšiť spoľahlivosť údajov, obohatiť už existujúce dáta, či zlepšiť performance spracovania dát. Budeš spolupracovať s dátovými analytikmi a architektmi. Ak budeš mať návrhy na zlepšenie, u nás budeš mať priestor na slovo vždy.

Požiadavky

Skúsenosti s prácou dátového inžiniera alebo práca na podobnej pozícii.

Výhodou je certifikácia dátového inžinierstva.

Znalosť programovacích jazykov (napr. SQL, Spark, Java a Python).

Praktické skúsenosti s návrhom data integration systémov, dátových modelov.

Technická expertíza s dátovými modelmi, dolovaním dát a technikami segmentácie.

Skvelé programovacie a analytické schopnosti.

Ponúkame

Multisport
Zamakaj si podľa svojho vkusu. Ak naopak potrebuješ vypnúť, tvoja plne hradená Multisport karta má partnerstvo aj s wellnessmi.
Ak sa Ti žiadi si zaplávať, dvakrát do týždňa máme k dispozícii aj plaveckú dráhu.

Životné poistenie
Nie všetko sa dá naplánovať, veď vieš. Preto máš u nás životné a úrazové poistenie. A dávaj si pozor!

Kurzy a certifikáty
Vzdelávať sa budeš na náš účet. Budeme ťa podporovať v tom, v čom sa chceš rozvíjať.

Teambuildingy
Organizujeme naozaj veľa podujatí a vždy vymyslíme niečo záživné. Sľubujeme!

Remote
Ak máš najlepší focus pri tvojom obľúbenom výhľade na hory, nemáme nič proti. Ak ťa motivuje kolektív a zmena prostredia, budeme sa stretávať v office.

Flexibilná práca
Je bežné, že môžeš niekoľko mesiacov pracovať na projekte priamo v tíme u klienta a následne u nás na vývoji internej aplikácie. Je to na tebe.

Články z magazínu

Zobraziť všetky