Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenník#Neriešime

Kontakt

Výberové konanie bolo uzatvorené

Martinus

PHP programátor/ka so startup mindsetom

MestoBratislava

FormaFull-time

Platod 2750 €

TypTPP / Faktúra

Aktualizované27.06.2024

Náplň práce

*Explore tím je tak trochu samostatná jednotka. Je to ako by si pracoval/a pre startup a pritom si súčasťou stabilnej firmy. V Explore totiž hľadáme nové, neprebádané cesty ako spájať ľudí s knihami a každú chvíľku od nuly rozpracovávame nový projekt. V praxi to znamená, že stále skúšame nové idey - či už cez zákaznícky výskum, alebo experimenty a následne sa ich snažíme pretaviť do nových služieb pre zákazníkov. Tu nájdeš niekoľko projektov, ktoré už prešli našimi rukami: https://www.martinus.sk/labak

Pri ďalších experimentoch vieš byť aj ty :-) Do menšieho, no o to zohratejšieho tímu hľadáme zvedavého a všestranného programátora alebo zvedavú a všestrannú programátorku s nadšením pre AI a chuťou skúšať nové veci.

Bude ti u nás dobre, ak..

  • si seniorný/á programátor/ka), vieš riešenie navrhnúť aj zrealizovať.
  • ťa baví kódovať backend, no nepohrdneš občas ani jednoduchým frontendom, keď ho potrebujeme pre vyhotovenie prototypu.
  • ťa okrem vývoja láka aj svet pridružených profesií. Čokoľvek od projektového manažmentu, cez product ownera, po dizajn, biznis, stratégiu, CX a UX - teda chceš ísť nie len do hĺbky, ale aj šírky :-).
  • chápeš, aký je rozdiel programovať MVP a experiment a veľký dlhodobý projekt. Vieš teda ako rozdielne k nim pristupovať.
  • je ti startupový svet bližší ako ten korporátny.
  • ti neuniknú žiadne technologické novinky.
  • si zvedavý/á, rád/rada veci ohýbaš, aby fungovali, všetko chceš skúšať, nazeráš na problém z každej strany a rozmýšľaš, ako by to mohlo byť užitočné.
  • máš rád/rada knihy a všetko s nimi spojené

Čo teda budeš u nás robiť?

Explore tím je ako bonboniéra, nikdy nevieš, čo ochutnáš :) Najčastejšie však tvoja práca bude pozostávať z nasledujúcich činností:

  • programovanie a príprava experimentov a prototypov nových služieb, pomoc pri ich vyhodnocovaní (pokiaľ to vyžaduje tvoj skillset)
  • podieľanie sa na brainstormingoch o nových službách a zákazníckom výskume
  • budeš technologickým guru, ktorý prináša do tímu nové technológie a témy
  • budeš spojkou (našim Google Translate) s inými externými kóderskými firmami a ďalšími programátormi v Martinuse

Požiadavky

Čo potrebujeme nutne na seniornej úrovni:

  • PHP (ideálne aj skúsenosti s frameworkom CakePHP)
  • MySQL
  • Github, Docker, Elastic Search, JavaScript, HTML
  • agilný spôsob práce, prototypovanie MVP

Čo je výhodou:

Ako sme už písali, hľadáme zvedavého človeka so zápalom ponoriť sa do viacerých tém. Nemusíš spĺňať všetko, no ak máš akúkoľvek predchádzajúcu skúsenosť z nižšie uvedeného zoznamu u nás ju zaručene zužitkuješ. Každý tvoj skill otvára predsa bránu novým experimentom :-)

  • Skúsenosť s AI (NLP), machine learningom
  • Skúsenosti s tvorbou mobilných appiek
  • Skúsenosti v startupe alebo s vlastným projektom, ktorý si vyvíjal/a od nápadu až po realizáciu
  • Práca s dátami
  • Základy zákazníckeho výskumu, frontendu a porozumenie základným princípom UX

Ponúkame

Nechceme málo, čo ti teda ponúkame?

  • štipendium na vlastné vzdelávanie, ktoré môžeš použiť na workshopy/konferencie či kurzy súvisiace s tvojou pozíciou (pohybuje sa okolo 1000 eur ročne)
  • o úspech sa delíme ročným bonusom, ktorého výška je závislá na výsledkoch firmy, spolu s 13. platom, ktorý je vo výške 50 % jedného mesačného platu
  • zamestnanecké zľavy na knižný a neknižný tovar
  • letné, vianočné a narodeninové poukážky na nákup kníh (vo výške 175 eur ročne)
  • pravidelné martinusácke teambuildingy
  • sick-days a deň voľna na čítanie naviac
  • možnosť interného koučingu
  • prostredie stabilnej firmy s otvorenou a inkluzívnou firemnou kultúrou
  • čas a počet home officov si riadiš sám/sama, preferujeme ťa však občas uvidieť s nami v office.

Zaujala ťa naša ponuka?

Pošli nám životopis a namiesto motivačného listu pokojne zbaľ nejaký starší projekt, nech sa môžeme pozrieť na zdrojový kód. Poteší nás aj sprievodný text/motivačný list, vďaka ktorému ťa budeme môcť už pred prvým kontaktom trošku viac spoznať. Tešíme sa na teba :-)

O firme

Martinus a FOXFORD je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Zároveň je Martinus najväčší internetový obchod a druhé najväčšie kníhkupectvo na Slovensku. Okrem internetového obchodu Martinus.sk a Martinus.cz je jeho súčasťou aj sieť krásnych kamenných kníhkupectiev a kníhkaviarní.

Veľkosť však nikdy nebola hlavným cieľom Martinusu. Jedným z jeho cieľov je byť najlepší pre svojich zákazníkov, pre ľudí, ktorí s ním spolupracujú a denno-denne prinášať tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia deň krajším. Ďalším dlhodobým cieľom Martinusu je pomáhať svojmu okoliu a priespievať k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom na život. Robí to prostredníctvom podpory čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), podpory začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či priamou finančnou podporou organizácií ako Dobrý Anjel či Liga proti rakovine.

Články z magazínu

Zobraziť všetky