Pracovné ponukyFreelanceriFirmyCenník#Neriešime

Kontakt

Výberové konanie bolo uzatvorené

Martinus

Projektový manažér/manažérka pre Knihovrátok

MestoBratislava

FormaFull-time

Platod 1300 €

TypTPP / Faktúra

ÚroveňMid ⭐️⭐️

Aktualizované05.12.2022

Martinus a FOXFORD je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Zároveň je Martinus najväčší internetový obchod a druhé najväčšie kníhkupectvo na Slovensku. Okrem internetového obchodu Martinus.sk a Martinus.cz je jeho súčasťou aj sieť krásnych kamenných kníhkupectiev a kníhkaviarní.

Veľkosť však nikdy nebola hlavným cieľom Martinusu. Jedným z jeho cieľov je byť najlepší pre svojich zákazníkov, pre ľudí, ktorí s ním spolupracujú a denno-denne prinášať tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia deň krajším. Ďalším dlhodobým cieľom Martinusu je pomáhať svojmu okoliu a priespievať k tomu, aby bolo Slovensko lepším miestom na život. Robí to prostredníctvom podpory čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), podpory začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či priamou finančnou podporou organizácií ako Dobrý Anjel či Liga proti rakovine.

Náplň práce

Knihovrátok je služba, ktorá si za niečo vyše roka spravila dobré meno. Martinus cez ňu vykúpil už viac ako 300 000 kníh na Slovensku a v Česku. Našou ambíciou je neustále ho funkčne posúvať vpred a zákazníkovi tak ponúkať stále lepšiu službu.

Knihovrátok v Martinuse vnímame ako dôležitý prvok v rozvíjaní celého knižného trhu, preto i pozíciu projektového manažéra pre Knihovrátok interne nazývame Knižný rozvíjač. Pre Martinus tento projekt zároveň predstavuje tak povediac „startup“ v rámci zabehnutej firmy, vyžaduje si neustále hľadanie balansu medzi našim “klasickým” biznisom a niečím novým, hľadanie odpovedí, testovanie predpokladov, rýchle uvažovanie a koordináciu viacerých tímov. Táto pozícia si tým pádom vyžaduje veľmi špecifickú sadu zručností 😎.

Aby si vedel o čom približne bude táto práca a ako široký záber v nej budeš mať, tu je pár vecí, do ktorých načrieš:

  • Projektový manažment - budeme od teba chcieť, aby veci odsýpali a boli zdokumentované.
  • Lean prístup - rýchle testovanie konceptov a overovanie hypotéz.
  • Komunitný manažment - pomôžeš nám budovať našu FB skupinu Knihovrátok.
  • Marketing - ako získavať nových zákazníkov.
  • Logistika - ako nastaviť proces tak, aby bol čo najefektívnejší.
  • UX - ako postaviť službu, aby bola ľahko uchopiteľná.
  • Analytika - aby to celé dávalo význam.

Požiadavky

Najvyššiu šancu uspieť máš, ak:

  • si fanúšik Knihovrátku alebo ho považuješ za zaujímavý projekt
  • si zapálený pre vec a chceš sa spolupodieľať na tvorbe novej služby
  • si človek, ktorý vie s ľahkosťou rozmeniť nápady n a akčné kroky je pre teba tá pravá !
  • neustále rozmýšľaš, ako si veci zanalyzovať a vyhodnotiť
  • miluješ učiť sa nové veci a tie existujúce zlepšovať
  • vieš dohodnuté rozhodnutia rýchlo a dobre exekuovať
  • rád a dobre komunikuješ - práca si bude vyžadovať spoluprácu naprieč rôznymi tímami
  • pri pohľade na graf ti neprebehne mráz po chrbte (zo samotného grafu, nie jeho obsahu :) )
  • si v primeranej miere organizovaný a vieš si dobre priorizovať svoj čas
  • máš ekonomický či technický background (rýchlejšie tak pochopíš biznisové súvislosti či sa zorientuješ v databázach)

Dôležité informácie

Ak ťa ponuka zaujala, pošli nám svoj životopis a motivačný list. Chceme ťa spoznať, zistiť kto si, čo rád čítaš a prečo si myslíš, že práve táto pozícia je pre teba tá pravá!

Máme pre teba jednu malú úlohu. Tú zakomponuj buď do svojho motivačného listu alebo prilož ako samostatný dokument. Chceme vedieť tvoj pohľad na túto otázku: "Čo by podľa teba urobilo Knihovrátok lepšou službou z pohľadu zákazníka? A prečo si myslíš, že sme to doteraz neurobili? :-)"
Úlohu nám prosím pošli do nedele 11.12.2022. Následne sa začneme ozývať s ďalšími informáciami ohľadom výberového procesu.

Na túto pozíciu hľadáme ideálne človeka, ktorý bude mať ako hlavné pôsobisko Bratislavu alebo Martin, kde máme naše kancelárie. Nebránime sa však ani myšlienke, že by si mohol pôsobiť aj z iných miest, tak sa nenechaj touto podmienkou odradiť.
Držíme palce a budeme sa tešiť :-)

Ponúkame

  • partiu skvelých ľudí, ktorých spája láska ku knihám
  • štipendium na vlastné vzdelávanie
  • zľavy na knižný a neknižný tovar
  • vianočné/narodeninové poukážky na nákup kníh
  • sick-days a book-sick-day (že nevieš, čo to je? to je predsa deň s knihou pre správnych knihomoľov)
  • flexibilné nastavenie pracovného času
  • možnosť interného koučingu a vzdelávania
  • získaš stabilné zázemie firmy, kde sa snažíme robiť veci správne a kde nám na ľuďoch naozaj záleží
  • budeš súčasťou firemnej kultúry, kde si naživo či na našej internej sociálnej sieti zdieľame zážitky, posielame pravidelné ocenenia či meriame našu náladu a otáčky, na ktorých fičíme :)
  • veselé martinusácke teambuildingy

Články z magazínu

Zobraziť všetky