Job offersFreelancersCompaniesPricing🔥PRO

Available

Mgr.art Janka Kiss

Art Direktor, Brand Coach, Illustrátor, Učiteľka

Hourly: 1989

Level: Senior ⭐️⭐️⭐️

Registered: 22.11.2022

KreatívciArt DirectionCreative DirectionVideo EditingPhoto/VideoBrand DesignGraphic DesignMotion DesignWeb DesignIllustrationDTPInterior DesignAnimationConsultingEnglishGerman

Dizajnérka, ilustrátorka, art direktorka, vediem kreatívne semináre a kurzy podľa dopytu. Prax od roku 2004. Projekty a zadania riešim komplexne, od printových zadaní po online, video. Venujem sa aj tabletovej a ručnej kresbe. Vytváram jednoduché animácie. Pre kampane riešim aj retuš fotografií a jednoduché 3D. Pre stredné školy a základné školy ponúkam kreatívne workshopy pre deti.

Education

Vyštudovala som vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, ateliér grafického dizajnu pod vedením Emila Drličiaka, Ľubomíra Longauera. Pred vysokou školou som študovala na známej "šupke" v Bratislave, strednej umeleckej škole, odbor odevný design. Plynule hovorím po nemecky, anglicky, čiastočne po rusky.
S počítačom pracujem už od štúdia a pri práci používam len digitálne pero, ceruzku.

Portfolio

Pracovala som v prestížnych slovenských agentúrach ako Viktor Leo Burnett, MARK BBDO, JANDL. Za sebou mám projekty väčšieho aj menšieho rozmeru. Pre Orange Slovensko som pravovala ako art direktor, kde som pomáhala založiť a vytvoriť kompletnú facebookovú komunikáciu, ešte keď táto sféra začínala. Počas pôsobenia v digitálnej agentúre core4 som pracovala na kompletnom rebrandingu stránky Tipos Slovensko, na digitálnych projektoch pre Canon, Hyundai, Orange Slovensko. Ako Art Direktor som sprevádzala Euroveu Bratislava, Eset, Generali Slovensko, Nay Elektrodom a veľa menších značiek. V roku 2010 som pracovala vo Videni pre agentúru Wundermann, kde som pokračovala vo vedení kreatívnych projektov pre Magenta, Ford, Bawag a Telering. Od roku 2010 žijem v rakúsku, zaoberám sa viac ilustráciou, animáciami, riešim kreatívne workshopy. Stále som činná ako art direktor, freelancer. Rada vám pomôžem pri vašich projektoch :).

Awards, certifications

. Smirnoff Fashion Awards 1996 - 3. miesto;
. Bratislava logo, 2004 - 4. miesto;
. Bratislava self-government region logo, 2007 - 3.miesto;
. Senica city logo, 2009, víťazná selekcia;
. Create 4the UN, medzinárodná reklamná súťaž, 2012, top 45 selekcia z 2700 účastníkov;
. Drop by drop, medzinárodná reklamná súťaž, 2012, top 30 selekcia z 3500 účastníkov;
. člen poroty Najkrajšie svadobné oznámenie, Europapier Slovensko
. 2021 - cena za najkrajší dizajn výstavného stánku, Incheba, pre klienta DeSk - dvojjazyčná literatúra

Top of the page To top