Job offersFreelancers🔥PRO

Available

Lukáš Jurák

🖍️ Graphic & Motion Designer / Video-editor 📸

Hourly: 1530

Level: Mid ⭐️⭐️

Registered: 05.11.2023

DizajnériBrand DesignGraphic DesignMotion DesignAnimationDTP3DCopywritingIdeamakingVideo EditingArt DirectionCreative DirectionPhoto/VideoFilmSocial MediaEnglishWordPressUkraine positive 🇺🇦

Som Kreatívec, človek ktorý sa na veci pozerá často z opačného uhľa ako ostatní, Grafický dizajnér, ktorý preferuje ostré uhly a hrany. Som aj Fotograf, keď sa snažím zachovať nejakú zachytenú situáciu alebo emóciu navždy v čase. Viedomaker, pretože ma vždy bavil pohyb a to ako veľa sa ním dá povedať. Cestovateľ, pretože chcem navštíviť každý kút tejto krásnej zeme, ochutnať čo najviac chutí a vidieť čo najviac západov slnka. Verím, že každý človek a každé miesto nás má čo naučiť a je doležité byť tomu otvorený a pozorne sledovať. Zaujíma ma aj Marketing a hlavne ako niečo dostať medzi ľudí čo najzaujímavejšou formou.

Po škole som odišiel na stáž do Holandska, kde som pôsobil ako grafický dizajnér, fotograf, videomaker, SMM a tak trochu art director v jednej E-commerce firme, ktorá počas môjho pôsobenia narástla až tak, že ju krátko pred koncom mojej stáže odkúpil Americký Invsetor za viac ako 1M dolárov.

Veľa svojho života som pracoval zadarmo a síce ako dobrovoľník, ako napríklad tomu bolo v Grécku v jednej neziskovej organizácii, ktorá sa zameriavala na pomoc mládeži so zdravotnými problémami a menej možnostami. Alebo som pomáhla aj Slovenskej neziskovej organizácii, ktorá pracuje v sektore neformálneho vzdelávania a programe Erasmus+. Tento program mi v živote veľmi pomohol, veľa ma naučil a spoznal som vďaka ňemu množstvo super ľudi, ked som cestoval naprieč celou Európskou úniou za cieľom spoznávania a rozširovania svojho Soft skills setu.

Pracovne som zatiaľ najviac rástol v reklamenj agentúre Istropolitana Ogilvy, kde som viac ako rok pracoval na pozícii Junior art director a dostal tak možnosť pracovať pre tých najvačších klientov na slovensku. Veľa som sa tu naučil, a dokonca sa mi podarilo vyhrať aj inhosue kreatívnu súťaz Fiha. Taktiež som spolu s kolegom uspel v súťaži Young Lions Slovensko, kde sa nám podarilo obsadiť 3. miesto v kategórii Print.

Rád budem s Vami spolupracovať na vačších aj menších projektoch. Nebojím sa žiadnej výzvy a som pripravený hľadať riešenie pre vás, vašu firmu aj vašich zákzníkov.

Education

Po Maturite zo Všeobecného gymnázia zameraného na programovanie som chcel tvoriť niečo viac vizuálne a tak som ďalej pokračoval na Multimediálne technológie na Žilinskej univerzite kde som ukončil Bakalárske štúdium na čisté A s bakalárskou prácou zameranou na tvorbu korporátnej identity.

Okrem toho som basolvoval rôzne online kurzy na Grafický design napríklad od Shaw Academy alebo nejaké aj na Udemy. Taktiež som absolvoval workshop ohľadom Design thinking od Google.

Portfolio

Niečo málo nájdete na mojej stránke https://www.lukasjurak.com/ ktorá asi nie je úplne hotová a hlavne optimalizovaná na Mobilné zariadenia, ale pracujem na tom... Ale ako sa hovorí, portfólio nie je nikdy hotove.

Mnoho menších projektov a grafík sa tam však nevošlo avšak rád ukážem ukážky svojich prác aj z oblasti :
👉 Content na sociálne siete
👉 Branding
👉 Packaging design
👉 Animácie a Motion Design
👉 Video edit
👉 Photography
👉 Infografiky
👉 AR filtre
**👉 GIF **
👉 Print

Awards, certifications

🦁 Bronzový Young Lion 2022 v kategórii Print
⚡️Vyhral som ročnú in-house kreatívnu súťaz Fíha v Istropolitana ogilvy

Nejake certifikáty za online kurzy