Job offersFreelancersCompaniesPricing#nojudgement

Aktuality

Máme špeciálny dres, ktorý zachraňuje duše: Vraj vypína notifikácie!

Aneta Marcely, 15.5.2024

Podľa európskych štatistík zažilo hruba 50 % Slovákov aspoň jednu zo štyroch fáz vyhorenia. Rozsiahly prieskum agentúry Behavio zas ukázal, že až 77 % z nás je v pravidelnom strese. Ten často zažívame práve v práci. A keďze sme v Pretlaku odborníci na prácu, prináša riešenie, ako pretlak práce balansovať.


Nonstop v jednom kole

Ako odborníci na prácu máme aj so stresom bohaté skúsenosti. Často ho lepšie zvládame práve vďaka pravidelnému športu. Preto sme spustili neziskovú iniciatívu cez Donio na podporu duševného zdravia na pracovisku. Súčasťou je unikátny cyklistický dres s heslom WORK BIKE BALANCE. Úlohou dresu je vypnúť WORK notifikácie a zapnúť BIKE režim. 

Touto aktivitou chceme rozšíriť povedomie o mentálnom zdaví v práci. Sme partička ľudí, ktorí sú súčasťou komunity marketérov, dizajnérov, kreatívcov, developerov a pod. Skrátka, nonstop v jednom kole. Vnímame varovné signály. Hrotíme hrotíme, až dostaneme defekt. Unikátne cyklistické dresy majú byť teda mementom pre naše duše.

Aby naše duše nevyfučali

Výrobu zastrešíme vďaka spolupráci so známou slovenskou značkou cyklistického oblečenia Isadore, za ktorou stoja bratia Peter a Martin Velitsovci. “Ani po tých 11-tich rokoch profesionálnej kariéry som nezanevrel na bicykel. Šport mi pomáha najlepšie vypnúť,” prezradil nám Martin, ktorému je pohyb rovnako skvelou psychohygienou. Zároveň konštatuje, že našťastie ho práca mimoriadne napĺňa.

Ide o limitovanú edíciu dresov v počte iba 100 ks. Dizajn navrhol špičkový slovenský dizajnér Matej Špánik, ktorý stojí napríklad za identitami, ako Oggi Pizza, Irin či Langoš Bar. “Chcel som vytvoriť cyklistický dres, ktorý nepripomína na prvú šupu cyklistický dres. Rád nabúravam stereotyp,” vysvetľuje Matej prístup k tvorbe. Zaujímavosťou je, že uletené Isadore logá ešte v tejto podobe neboli nikde použité.

Pre koho je dres určený?

Každému, kto je súčasťou komunity freelancerov, marketérov, dizajnérov, kreatívcov, developerov, startupistov, inovátorov a tak podobne (veď my vás poznáme). Každému, kto podporuje mentálne zdravie, športuje, má rád*rada dizajnové kúsky a kvalitu. Ale pozor! Aj každému, kto nebajkuje, lebo dres sa hodí len tak k leviskám alebo na kávu do mesta.

Ako sa môžu zapojiť zamestnávatelia?

Ste zamestnávateľ a duše vašich kolegov vám nie sú fuk? Dresy zároveň môžete podporiť partneri alebo ako kolosálny partner, čím sa dostanete priamo na dres a vyšlete signál, že ste ambasádorom mentálneho zdravia v práci.

Partnerstvom a kúpou dresou získate: 

– exkluzívne logo alebo zmienku na drese

– štatút zodpovedného zamestnávateľa, ktorému nie sú duše zamestnancov fuk

– prepojenie so značkami Isadore a Pretlak a komunitou okolo nich

Kam poputujú peniaze z predaja?

Vyzbieranú sumu použijeme na výrobu dresov z prémiových, kvalitných a udržateľných materiálov a sprievodné náklady. Kúpou podporíte svoju dušu a celkovú tému mentálneho zdravia v práci.

Kto všetko stojí za kampaňou?

Keďže sme všetkým, ktorí priložia ruku k dielu sľúbili, že budú slávni, tak poďme pekne menovite. 

Tomáš Pinka – prvotná idea, že potrebujeme dres
Tomáš Stankovič – technický dohľad a najväčší cyklista v hre
Aneta Marcely – idea kampane, copywriting, stratégia
Tomáš Nagy – idea kampane, model, copywriting, grafický dizajn
Matej Špánik – dizajn dresov a naozaj Nice Guy!
Martin a Lenka Velitsovci z Isadore 
Ivona Lichá zo STØPPLA STUDIO – promo videjko
Tao Scorpi – tlač a výroba duchaplnej makety
Simona Paprancová – Instagram AR filter

+ všetkým feedbackerom a feedbackerkám, ktorí si priali zostať v tajnosti. Kvôli GDPR!

Viac info a dresy tu