Job offersFreelancersCompaniesPricing#nojudgement

Aktuality

Podporte diverzitu a budujte inklúziu aj vo vašej firme

Tomáš Nagy, 20.11.2022

Dnes trošku na vážnejšiu tému, takže zbystrite pozornosť. Viete, čo je diverzita? Toto slovo označuje všetko viditeľné, ale aj neviditeľné, čo nás, ľudí, robí jedinečnými a vďaka čomu je tento svet 🌈 farebný. (so deep, ale je to tak).

Sú však medzi nami aj takí, ktorí sa kvôli svojej originalite často stretávajú s nepochopením. A to nielen od cudzích ľudí, ale aj v rodine alebo v práci. Práve diskriminácia na pracovisku je to, čomu v Pretlaku chceme venovať zvýšenú pozornosť a snažiť sa prispieť k tomu, aby sa tento jav z nášho trhu práce vytratil. A to čím skôr! 🚀

Pridajte sa k zodpovedným zamestnávateľom

Veríme, že každý zamestnávateľ by mal vo svojej firme budovať a udržiavať inkluzívne pracovné prostredie. Inými slovami prostredie, ktoré je bezpečné a rešpektujúce voči všetkým ľuďom bez rozdielu a prijíma ich takých, akí naozaj sú. Pokiaľ aj vy ako firma uznávate myšlienku rovnoprávnosti, môžete vaše hodnoty spečatiť podpisom Charty diverzity. 🧡

Charta diverzity je projektom 🇪🇺 Európskej komisie a jej cieľom je podpora a zavádzanie diverzity, flexibility a inklúzie na pracovný trh v krajinách EÚ. Jej podpisom zamestnávateľ vyjadruje nielen podporu myšlienke diverzity, ale zároveň deklaruje, že bude tieto princípy na pracovisku aj ďalej rozvíjať. V Európe túto Chartu podpísalo už takmer 15 tisíc zamestnávateľov a vy sa môžete stať jedným z nich. 

Charta diverzity v Česku 

Národným a jediným partnerom Európskej komisie v Českej republike je nezisková organizácia BPS – Byznys pro společnost. Tá zastrešuje podpisy a napĺňanie Charty diverzity v Česku. Výhody signatárstva a postup, ako sa stať signatárom Charty diverzity v Česku, nájdete tu. 

Charta diverzity na Slovensku 

Jednou z iniciatív združenia Business Leaders Forum je práve Charta diverzity a jej národným administrátorom je Nadácia Pontis. Informácie, ako sa stať signatárom na Slovensku, a prihlasovací formulár nájdete tu. 

Zdroj: Facebook

Signatárom v dvoch krajinách 

Pôsobí vaša firma v 🇨🇿 Čechách aj na 🇸🇰 Slovensku? Podpíšte Chartu diverzity v oboch krajinách súčasne. Sme predsa bratia ako sa patrí.

Dosť sme vás namotivovali? Ak nie, čekni ešte raz naše video, a potom ešte raz.

Ostáva už len jediné – spojiť sa pre dobrú vec a začať naplno budovať inkluzívne pracovné prostredie. ASAP, lebo deadline bol včera.


👉 Čekni aj aktuálnu ponuku jobov a firmy, kde #neriesime a tolerancia na prvom mieste.