Job offersFreelancersCompaniesPricing#nojudgement

Aktuality

Vacuum Group: Talenty sa zo zahraničia vracajú vďaka našim zmysluplným projektom

Tomáš Nagy, 6.12.2022

Na foto Majo Porvažník (vľavo) a Tomi Krebs | Zdroj: Vacuum Group

Spoločnosť Vacuum Group je jednou z tých spoločností, ktoré na Slovensko dokážu prilákať späť talenty, ktoré dlhodobo študujú či pracujú v zahraničí. Čo vlastne Vacuum Group robí a ako to dokáže? 👀


Vacuum Group je globálnym technologickým 🧑‍🚀 hubom, ktorý zastrešuje pod svojimi krídlami viac ako 12 portfóliových spoločností z oblasti fintech, legaltech a medtech. Vznikla zo spoločnosti Vacuumlabs, ktorá na trh vstúpila pred viac ako 12 rokmi ako nápad 4 Slovákov, ktorí vybudovali kvalitný softvérový dom pre svetové banky a finančný sektor. 

V celej Vacuum skupine aktuálne pôsobí približne 800 ľudí s centrálou v bratislavskom The Spot a stálymi pobočkami v Prahe, Brne, Košiciach a Budapešti. 👏

Zdroj: Vacuum Group

Zodpovedné 🧡 podnikanie ako core business

Vacuum Group sa doposiaľ podarilo pritiahnuť späť domov približne 100 profesionálov zo zahraničia, a to vďaka zmysluplnej pracovnej náplni a moderným pracovným podmienkam zodpovedajúcim celosvetovému nadštandardu.

“Som presvedčený, že cestou k zvýšeniu spokojnosti a retencii šikovných ľudí je implementácia sociálnych inovácií vo firmách, s dôrazom na fyzické, mentálne, právne a finančné zdravie zamestnancov. K tomuto neoddeliteľne patria diverzita a inklúzia pracovného prostredia. Je pre nás nesmierne dôležité, aby sa všetci naši kolegovia cítili v bezpečí a  naplno prijatí,” hovorí CEO Vacuum Group Majo Porvažník.

Zdroj: Stanislava Markovičová

Aké talenty Vacuum Group hľadá? 

“V rámci našej skupiny aktuálne hľadáme rôzne talenty z právnej, sales, customer support a finančnej oblasti, a to primárne pre naše portfóliové spoločnosti Sparring, Trama, Verdikto, Capila a Moneyhoon,” hovorí Tomáš Krebs, Head of Talent Acquisition vo Vacuum Group. Medzi permanentne otvorené pozície patria 👨‍🏫 projektoví manažéri, ako aj technické a developerské pozície. Zároveň dopĺňa: 

“Mix otvorených pozícií je u nás skutočne rôznorodý, či už ide o oblasti operatívy, office manažmentu, technických pozícii a administratívy až po exekutívne pozície vo vedení jednotlivých firiem. Ročne priemerne prijmeme pre naše portfóliové firmy medzi 50-70 ľudí a ponúkame benefity, ktoré sa na slovenskom trhu stále považujú za nadštandardné. Veľmi radi využívame moderný pracovný portál Pretlak, ktorý dokáže naplniť naše potreby nielen z hľadiska relevantných uchádzažov, ale aj prístupom práve v oblasti diverzity a inklúzie, ktorá je pre nás veľmi dôležitá.“


💥 Aktuálne pozície Vacuum Group

🤝 Verdikto – Senior Business Development Manager / Praha

🛡 TramaTM – Legal Support Associate / Bratislava, Praha

💸 Capila – Financial Analyst / Remote

💻 Moneyhoon – Client Support Specialist / Remote


Zdroj: Vacuum Group

Okrem štandardných vlastností ako zodpovednosť a spoľahlivosť, ktoré sa dnes už očakávajú takmer všade, oceňujeme inovátorského ducha, kritické myslenie a otvorenosť.

Jedna z portfóliových spoločností The Spot 🏢 zabezpečuje coworking priestor pre celú Vacuum Group, ako aj pre externé spoločnosti, ktoré sa automaticky stávajú súčasťou komunity a zúčastňujú sa dobrovoľne rôznych eventov, ktoré v priestoroch pravidelne Vacuum Group organizuje a majú k nim všetci automaticky prístup. 

“Myslím si, že práve naše komunitné priestory a následne vzťahy, ktoré medzi sebou týmto spôsobom rozvíjame, sú silným prvkom stability a utužovania vzájomných vzťahov. Je to jedna z vecí, ktorú všetci hodnotíme veľmi pozitívne. Naše najväčšie lokality máme v Bratislave a Budapešti, kde aktuálne sedí približne 850 členov komunity (interní a externí klienti) The Spot. “ – dodáva Tomáš. 

Diverzita a inklúzia v prostredí Vacuum Group

Téma diverzity a inklúzie 🤗 je pre Vacuum Group veľmi dôležitá. Vychádza zo samotného presvedčenia o tom, akým spôsobom chce skupina podporovať talenty z rôzneho spektra našej spoločnosti a #neriešiť. Snažia sa vytvoriť pre každého také pracovné prostredie, v ktorom môže byť každý člen tímu sám sebou. Len tak môže podať maximálny výkon a prejaviť naplno svoj potenciál. Ako Majo Porvažník dodáva:

“Pri výbere ľudí je pre nás rozhodujúci kultúrny fit, teda „attitude over skill“. Hľadáme ľudí, ktorí majú vysoké morálne štandardy, sú agilní, majú kritické myslenie, malé ego a neboja sa robiť chyby. ” vysvetľuje Majo Porvažník.

Zdroj: Vacuum Group

Vacuum Group je veľkým podporovateľom tejto témy aj na Slovensku. Pred pandémiou napríklad organizoval Vacuumlabs privátny 🌈 PRIDE weekend pre svojich zamestnancov a rodinných príslušníkov. Matej Ftáčnik, jeden zo zakladateľov Vacuum Group a CEO najväčšej portfóliovej spoločnosti Vacuumlabs mal príhovor na nedávnom pochode pri Teplárni, kde sa udiala tragická udalosť a zomreli dvaja mladí ľudia. 

“V našom prostredí je samotná úroveň diverzity naozaj vysoká. Na dennej báze sa stretávate s kolegami či už s inou národnosťou, vierovyznaním, orientáciou alebo zdravotným znevýhodnením. Nikto to však u nás z tohto pohľadu nerieši.  Posudzujú sa osobná kontribúcia, výsledky a samotný ľudský prístup v interakcii s kolegami. Naše prostredie je tvrdé na kvalitu výstupov, no zároveň veľmi srdečné a otvorené. Sme tiež radi, že práve Pretlak prišiel s iniciatívou #neriešime, aktívne podporuje toleranciu na pracovisku a vyhranil sa voči všetkým predsudkom, ktoré by v dnešnej dobe mali zmiznúť z pracovného prostredia v každom segmente.  hovorí na záver Tomáš Krebs. 


👉 Pozrieť ponuku jobov od Vacuum Group